Հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանն ԱԺ ապրիլի 12-ի նիստում հայտնել է, որ ՀՀ գլխավոր դատախազը միջնորդել էր պատգամավոր Մհեր Սահակյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին:
Տեղի է ունեցել գաղտնի քվեարկություն: ԱԺ 107 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել է 65-ը: Քվեատուփում անվավեր քվեաթերթիկներ չեն եղել: Կողմ է քվեարկել 65 պատգամավոր:
Այսպիսով, Ազգային ժողովը համաձայնություն է տվել, որ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցվի:

At April 12 NA sitting, the Chair of the Counting Commission Narek Babayan informed that the RA Prosecutor General mediated on giving consent to filing public criminal persecution against the deputy Mher Sahakyan.
Secret ballot was held. 65 deputies out 107 NA deputies took part in voting. There were no invalid ballot papers. 65 deputies voted for the petition.
Thus, the National Assembly gave consent to filing public criminal persecution against the deputy of the NA Armenia Faction Mher Sahakyan.