Ապրիլի 23-28-ին Ստրասբուրգում կայացել է  ԵԽԽՎ գարնանային նստաշրջանը, որին մասնակցել են ԱԺ պատգամավորները՝  խորհրդարանի փոխնախագահ, կառույցում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորությամբ: Մինչ նստաշրջանի աշխատանքները մեր երկրի պատվիրակները Եվրոպայի խորհրդի շենքի դիմաց տեղադրվ...
«Ագաթ» հասարակական կազմակերպությունն ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովին է ներկայացրել կատարած աշխատանքի արդյունքները
Հաշմանդամություն ունեցող կանայք իրենց սեռով եւ հաշմանդամությամբ պայմանավորված՝ առավել խոցելի են. նրանք ավելի հաճախ են ենթարկվում խտրականության եւ բռնության:  Կան խնդիրներ, որոնք լուծման համար անհրաժեշտ են օրենսդրական կարգավորումներ. ասել է ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի...
16 հարց` մայիսի 2-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում
ՀՀ Ազգային ժողովի խորհուրդն ապրիլի 28-ին գումարել է նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ մայիսի 2-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը: Սահմանվել է նաե...

23-28 апреля в Страсбурге прошла весенняя сессия ПАСЕ, в которой приняли участие депутаты во главе с вице-спикером НС, главой делегации парламента РА в структуре Р.Рубиняном.Перед началом работы сессии делегаты РА почтили память жертв Геноцида армян у хачкара, установленного перед зданием Совета Евр...
Общественная организация “Агат” представила итоги своей работы Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам
“Женщины с инвалидностью более уязвимы из-за своего пола и инвалидности – они чаще подвергаются дискриминации и насилию. Есть проблемы, требующие для своего решения законодательного регулирования”, - заявила председатель Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам Э.Тигранян на встрече с п...
В проекте повестки дня созываемых 2 мая очередных заседаний – 16 вопросов
28 апреля состоялось заседание Совета НС под председательством вице-спикера парламента А.Аршакяна.Обсуждены и утверждены проекты дополнений в повестку дня пятой сессии НС восьмого созыва и повестку дня созываемых 2 мая очередных заседаний. Определен также порядок обсуждения повесточных вопросов. В п...