Ապրիլի 23-28-ին Ստրասբուրգում կայացել է  ԵԽԽՎ գարնանային նստաշրջանը, որին մասնակցել են ԱԺ պատգամավորները՝  խորհրդարանի փոխնախագահ, կառույցում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորությամբ: Մինչ նստաշրջանի աշխատանքները մեր երկրի պատվիրակները Եվրոպայի խորհրդի շենքի դիմաց տեղադրվ...
«Ագաթ» հասարակական կազմակերպությունն ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովին է ներկայացրել կատարած աշխատանքի արդյունքները
Հաշմանդամություն ունեցող կանայք իրենց սեռով եւ հաշմանդամությամբ պայմանավորված՝ առավել խոցելի են. նրանք ավելի հաճախ են ենթարկվում խտրականության եւ բռնության:  Կան խնդիրներ, որոնք լուծման համար անհրաժեշտ են օրենսդրական կարգավորումներ. ասել է ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի...
16 հարց` մայիսի 2-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում
ՀՀ Ազգային ժողովի խորհուրդն ապրիլի 28-ին գումարել է նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ մայիսի 2-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը: Սահմանվել է նաե...

On April 23-28, PACE Spring Session took place in Strasbourg, where the NA deputies led by the Deputy Speaker of Parliament, the Head of the NA Delegation Ruben Rubinyan took part.Before the works of the Session the delegates of our country paid tribute to the memory of the Armenian Genocide victims...
Agate non-governmental organization presents results of its work to NA Standing Committee on Labor and Social Affairs
Women with disabilities are more vulnerable conditioned by their gender and disability: they are more often subjected to discrimination and violence. There are problems that require legislative regulations for their solution: the Chair of the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs Herikna...
16 items on draft agenda of NA regular sittings to be convened on May 2
On April 28, the RA National Assembly Council presided over by the RA NA Vice President Hakob Arshakyan convened the sitting.The drafts on Making Addenda to the agenda of the fifth session of the eighth convocation of the National Assembly and the draft agenda of the regular sittings to be convened ...