Դեղաշրջանառության ոլորտի քաղաքականության պահանջները
Ապրիլի 19-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սոցիալական, առողջապահության, բնության պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախաձեռնությամբ Ազգային ժողովում տեղի ունեցան «Դեղաքաղաքականության գիտական հիմունքները եւ դեղաշրջանառության հիմնահարցերը թեմայով» խորհրդարանական լսու...
Մարի Անն Իզլեր Բեգենի եւ Արմեն Ռուստամյանի նախագահությամբ ապրիլի 19-ին կայացավ Եվրամիություն-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 8-րդ նիստի երկրորդ մասը: Նախ քննարկվեց մշակութային եւ պատմական ժառանգությունների խնդիրը: Աժ պատգամավոր Հեղինե Բիշարյանը մասնակիցների ուշադրությունը հրավ...
Ապրիլի 19-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպեց Եվրամիություն-Հայաստան համագործակցության 8-րդ նիստի մասնակիցներին: Խորհրդարանի նախագահը կարեւորեց Եվրամիություն-Հայաստան փոխհարաբերությունների ընդլայնումը եւ ժողովրդավարության խորացումը Հայաստանում` հույս հայտնելով, որ Եվրամիություն-Հայաստան հա...
Դատախազության պատասխանը ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղարկած նյութերին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը` 2001-2003 թթ. սեփականաշնորհման ծրագրի կատարման հաշվետվության վերաբերյալ Վերահսկիչ պալատի ուսումնասիրությունների արդյունքում ստացված նյութերը ուղարկել էր ՀՀ գլխավոր դատախազին: Լրատվամիջոցների խնդրանքով հրապարակում ենք դատախազության պատասխանից. Հայաստանի Հանրապետությ...

Требования политики сферы оборота лекарств
19 апреля в Национальном Собрании по инициативе Постоянной Комиссии НС по социальным вопросам, по вопросам здравоохранения и охраны природы состоялись парламентские слушания на тему ,,Научные основы лекарственной политики и проблемы оборота лекарств”. Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам ...
8-e заседаниe Комиссии по сотрудничеству Евросоюз – Армения завершило работу
Под председательством Мари-Анн Иглер Беген и Армена Рустамяна 19 апреля продолжилось 8-е заседание Комиссии межпарламентского сотрудничества Евросоюз – Армения.Прежде всего была обсуждена проблема культурного и исторического наследия. Депутат НС Эгине Бишарян  привлекла внимание участников к ар...
Европейские структуры готовы содействовать углублению демократии в Армении
19 апреля Председатель НС РА Артур Багдасарян встретился с участниками 8-го заседания комиссии межпарламентского сотрудничества Евросоюз – Армения.Председатель  парламента подчеркнул важность расширения взаимоотношений Евросоюз – Армения и углубления демократии в Армении, выразив надежду, что в...
Послы государств-членов ОБСЕ придают важность проведению ближайших выборов в соответствии с демократоческими критериями
19 апреля Председатель НС РА Артур Багдасарян встретился с аккредитованными послами членов-государств ОБСЕ и предствителями международных организаций в Армении.  Председатель НС, отметив, что впервые было достигнуто согласие всех политических сил вокруг проекта Избирательного кодекса, обстоятел...