Հայ-մարոկկոյական հարաբերությունների զարգացման շրջագծում
Ապրիլի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանում Մարոկկոյի Թագավորության նորանշանակ դեսպան Աբդելջալիլ Սոբրիին:  Պարոն Սոբրին խորհրդարանի նախագահին ներկայացրեց Մարոկկոյի ներքաղաքական ու տնտեսական կյանքի մանրամասներ եւ նրան փոխանցեց իր երկրի խորհրդարանի նախագահի` Մարոկկո պաշտոն...
14.04.2006
Ոստիկանության աշխատակիցները պարգեւատրվեցին շնորհակալագրերով եւ անվանական ժամացույցներով
Ապրիլի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը, ոստիկանության հնգամյա հոբելյանի եւ մասնագիտական տոնի առիթով, ընդունեց ոստիկանության մի խումբ աշխատակիցների: Շնորհավորելով նրանց եւ բարեմաղթանքի խոսքեր ասելով` Արթուր Բաղդասարյանը նշեց, որ ոստիկանությունը իր կարեւոր ներդրումն է ունեցել անկախ պետականությ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի շնորհավորական ուղերձը ոստիկանության օրվա առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ոստիկանության օրվա եւ հնգամյա հոբելյանի առիթով, որում ասված է.«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության համակարգի բոլոր աշխատակիցներին իրենց մասնագիտական տոնի եւ հնգամյա հոբելյանի առիթով: Հայաստանի անկախացումից հետո...
ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 8-րդ նիստը Երեւանում
Ապրիլի 17-ին Երեւան կժամանեն Եվրամիություն-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի անդամները եւ Երեւանում կգումարվի քարտուղարության նիստ:Ապրիլի 18-ին Եվրամիություն-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի անդամները հանդիպումներ կունենան «Բաց հասարակության ինստիտուտի», ան...
ԵԽԽՎ կանանց եւ տղամարդկանց իրավահավասարության հարցերի հանձնաժողովի անդամները Հայաստանում
Ապրիլի 15-18-ը Երեւանում կլինեն ԵԽԽՎ կանանց եւ տղամարդկանց իրավահավասարության հարցերի հանձնաժողովի զեկուցող տիկին Վերա Օսկինան եւ ԵԽԽՎ քարտուղարության  աշխատակից տիկին Ժանիկ Դեւոն:Ապրիլի 16-ին տիկնայք կհանդիպեն հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ: Ապրիլի 17-ին նախատեսված են հ...

В рамках развития армяно-марокканских отношений
14 апреля Председатель НС РА Артур Багдасарян принял новоназначенного Посла Королевства Марокко в Армении Абделджалила Собри. Г-н Собри ознакомил Председателя парламента с подробностями внутриполитической и экономической жизни Марокко и передал г-ну Багдасаряну приглашение  от имени Предсе...
Сотрудники Полиции награждены благодарственными грамотами и именными часами
14 апреля Председатель НС РА Артур Багдасарян принял группу сотрудников Полиции по случаю пятилетнего юбилея Полиции и их профессионального праздника. Г-н Багдасарян, поздравив их и выразив добрые пожелания, отметил, что Полиция внесла свой важный вклад в дело установления независимой государственно...
Поздравительное послание Председателя НС РА Артура Багдасаряна по случаю Дня Полиции
Председатель НС РА Артур Багдасарян направил поздравительное послание по случаю Дня Полиции и пятилетнего юбилея Полиции, в котором говорится:,,Сердечно поздравляю всех сотрудников системы Полиции по случаю их профессионального праздника и пятилетнего юбилея.Системная реформа, проведенная в стране п...
8-ое заседание Комиссии парламентского сотрудничества ЕС- Армения в Ереване
17 апреля в Ереван прибудут члены Комиссии парламентского сотрудничества Евросоюз-Армения и будет созвано заседание секретариата.18 апреля члены Комиссии парламентского сотрудничества Евросоюз-Армения встретятся с представителями “Института открытого общества”, независимых телекомпаний, руководителе...
Члены Комиссии ПАСЕ по вопросам равноправия женщин и мужчин в Армении
С 15-18 апреля в Армении будут находиться докладчик Комиссии ПАСЕ по вопросам равноправия женщин и мужчин г-жа Вера Оскина и сотрудник Секретариата ПАСЕ г-жа Жаник Дево.16 апреля дамы встретятся с представителями общественных организаций.17 апреля намечены встречи с Министром здравоохранения РА Нора...