Հայ-մարոկկոյական հարաբերությունների զարգացման շրջագծում
Ապրիլի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանում Մարոկկոյի Թագավորության նորանշանակ դեսպան Աբդելջալիլ Սոբրիին:  Պարոն Սոբրին խորհրդարանի նախագահին ներկայացրեց Մարոկկոյի ներքաղաքական ու տնտեսական կյանքի մանրամասներ եւ նրան փոխանցեց իր երկրի խորհրդարանի նախագահի` Մարոկկո պաշտոն...
14.04.2006
Ոստիկանության աշխատակիցները պարգեւատրվեցին շնորհակալագրերով եւ անվանական ժամացույցներով
Ապրիլի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը, ոստիկանության հնգամյա հոբելյանի եւ մասնագիտական տոնի առիթով, ընդունեց ոստիկանության մի խումբ աշխատակիցների: Շնորհավորելով նրանց եւ բարեմաղթանքի խոսքեր ասելով` Արթուր Բաղդասարյանը նշեց, որ ոստիկանությունը իր կարեւոր ներդրումն է ունեցել անկախ պետականությ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի շնորհավորական ուղերձը ոստիկանության օրվա առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ոստիկանության օրվա եւ հնգամյա հոբելյանի առիթով, որում ասված է.«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության համակարգի բոլոր աշխատակիցներին իրենց մասնագիտական տոնի եւ հնգամյա հոբելյանի առիթով: Հայաստանի անկախացումից հետո...
ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 8-րդ նիստը Երեւանում
Ապրիլի 17-ին Երեւան կժամանեն Եվրամիություն-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի անդամները եւ Երեւանում կգումարվի քարտուղարության նիստ:Ապրիլի 18-ին Եվրամիություն-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի անդամները հանդիպումներ կունենան «Բաց հասարակության ինստիտուտի», ան...
ԵԽԽՎ կանանց եւ տղամարդկանց իրավահավասարության հարցերի հանձնաժողովի անդամները Հայաստանում
Ապրիլի 15-18-ը Երեւանում կլինեն ԵԽԽՎ կանանց եւ տղամարդկանց իրավահավասարության հարցերի հանձնաժողովի զեկուցող տիկին Վերա Օսկինան եւ ԵԽԽՎ քարտուղարության  աշխատակից տիկին Ժանիկ Դեւոն:Ապրիլի 16-ին տիկնայք կհանդիպեն հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ: Ապրիլի 17-ին նախատեսված են հ...

Within the Framework of the Development of the Armenian-Mоroccan Relations
April 14 Artur Baghdasaryab, RA NA President received Abdaljalil Saubri, the newly appointed Ambassador of the Kingdom of Morocco to Armenia.Mr. Sobri presented the President of the Parliament details of the inner political and economic life of Morocco and extended him the invitation of the official...
14.04.2006
Police Awarded Diplomas and Nominal Watches
On April 14 RA NA President Artur Baghdasaryan received a group of police employees on the occasion of the five-year jubilee and professional holiday. Congratulating and expressing good wishes them, Artur Baghdasaryan noted that the police had its important contribution to the formation of the indep...
RA NA President Artur Baghdasaryan’s Congratulatory Address on the Occasion of the Police Day
RA NA President Artur Baghdasaryan addressed on the occasion of the Police Day and five-year jubilee, where it reads:“I warmly congratulate all employees of the police on the occasion of their professional holiday and five-year jubilee.After the independence of Armenia the reforms of the system made...
EU-Armenia Parliamentary Cooperation Committee Eighth Meeting in Yerevan
On April 17 the European Union-Armenia Parliamentary Committee members will arrive in Yerevan and hold Secretariat meeting.On April 18 the European Union-Armenia Parliamentary Committee members will have meetings with the representatives of Open Society Institute, independent TV companies, head of O...
Members of PACE Committee on Equal Opportunities for Women and Men in Armenia
On April 15-18 Vera Oskina, Rapporteur of the Committee on Equal Opportunities for Women and Men and Jannick Devaux, PACE Secretariat officer will be in Yerevan.On April 16 they will meet with the representatives of the NGOs.On April 17 meetings with Norayr Davidyan, RA Minister of Health and Aghvan...