Ազգային ժողովում աշխատանքները սկսեց «Ազգային ժողով-քաղաքացիական հասարակություն համագործակցության դերը կոռուպցիայի դեմ պայքարում» թեմայով միջազգային երկօրյա համաժողովը
Ապրիլի 6-ինԱզգային ժողովի նիստերի դահլիճում սկսվեց«Ազգային ժողով–քաղաքացիական հասարակություն համագործակցության դերը կոռուպցիայի դեմ պայքարում» թեմայով միջազգայիներկօրյա համաժողովը: Համաժողովը կազմակերպվել է ՀՀ Ազգային ժողովի, Եվրասիա հիմնադրամի ,ԱՄՆ ՄԶԳ-ի,ԵԱՀԿ-ի եւ ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի կողմից, նվի...
«ԵԹԵ ԴՈՒՔ ՉԳԻՏԵՔ ՁԵՐ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՈՒՐԵՄՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐ ՉՈՒՆԵՔ» ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի ելույթը «ՀՀ ԱԺ-քաղաքացիական հասարակություն համագործակցության դերը կոռուպցիայի դեմ պայքարում» թեմայով միջազգային համաժողովում
Կոռուպցիայի դեմ հետեւողական պայքարը քաղաքական անհրաժեշտություն է Հայաստանի համար, քանի որ ժողովրդավարական բարեփոխումների հետեւողական խորացման, ազատ եւ մրցունակ շուկայի զարգացման ճանապարհին կոռուպցիոն դրսեւորումները լուրջ խոչընդոտ են հանդիսանում: Կաշառակերությունը, ստվերային տնտեսության ոչ սփոփիչ ցու...
Ապրիլի 6-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Մարդու իրավունքների եւ կրոնական ազատությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի գլխավոր քարտուղար Ժոզեֆ Գրիեբոսկուին:Նա ԱԺ նախագահին իրազեկեց իրենց կազմակերպության գործունեության մասին` նշելով, որ համաժողովը կազմված է աշխարհի ազգային խորհրդարանների...
Երգի ու պատկերի ներդաշն համակեցություն
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ ապրիլի 6-ին Ազգային ժողովում կազմակերպվել էր Արմինե Հայրապետյանի  ասեղնագործությունների ցուցահանդեսը, որը ներկաները իրավամբ համերգ-ցուցահանդես կոչեցին: Ինչպես նկատեց հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հ...
«Արտերկրի հայերին Հայաստանի Հանրապետությունում երկքաղաքացիության կարգավիճակ տալու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի հայեցակարգ
Աշխատանքային նախագիծI. Օրենքի ընդունման հիմնավորումը21-րդ դարում, երբ որակական փոփոխություններ են նկատվում պե՟տու՟՟թյունների փոխհարաբերություններում, երբ վերարժեվորվում են տարածա՟շր՟ջա՟՟նային եւ համաշխարհային նշանակության շատ գործընթացներ, հարցադրումներ են առա՟ջանում նաեւ մարդու իրավունքների եւ դրա ...

International Two-day Conference on the Theme “The Role of National Assembly-Civil Society Cooperation in the Fight Against Corruption” Begins the Works in National Assembly
On April 6 in the chamber of the National Assembly international two-day conference on the theme “The Role of National Assembly-Civil Society Cooperation in the Fight Against Corruption” began the works in National Assembly. The conference organized by RA National Assembly, OSCE, Eurasia fund, USAID...
The Speech of Mr. Artur Baghdasaryan, Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia in the international conference on the 'Role of National Assembly-Civil society cooperation in the fight against corruption' 'The Political Necessity'
6.04.2006The consistent fight against corruption is a political necessity for Armenia. On the pathway to consistent deepening of democratic reforms, formation of free and competitive market, the corruption phenomena serve as serious hindrances. Bribery, hopeless rates of shadow economy, bureaucratic...
On April 6 RA NA President Artur Baghdasaryan received Joseph Griebosku, General Secretary of Inter-Parliamentary Conference on Human Rights and Religious Freedom.He informed the NA President about the activity of their organization, noting that the conference is composed of members of the national ...
Harmonious Coexistence of Song and Image
On April 6, on the initiative of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth, Armine Hayrapetyan’s exhibition of embroideries was organized in the National Assembly, called by those present as a concert – exhibition. According to Hranush Hakobyan, Chair of the Committee, the p...