Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը՝ քննարկելով քաղաքացիների իրավունքներին վերաբերող նախագծեր
Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Պատգամավորներն այնուհետեւ շարունակել են առաջին ընթերցմամբ քննարկել «Ձերբակալված եւ կալանավորված անձանց պահելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատ...
Համաշխարհային սկաուտական շարժումը (ՀՍՇ) երիտասարդական ամենամեծաթիվ ապառազմական եւ ապաքաղաքական կազմակերպությունն է, որը միավորում է 40 միլիոնից ավելի պատանիների եւ երիտասարդների` աշխարհի շուրջ 160 երկրներում: Շարժման նպատակն է կառուցել ավելի լավ աշխարհ, որտեղ մարդիկ ինքնահաստատված են եւ կառուցողական...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Կորեայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 15-ին ընդունել է ՀՀ-ում Կորեայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պակ Նո Փյոկին: Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին` Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նրան նշանակման կապակցությամբ եւ մաղթել արդյունավետ աշխատանք` հույս հայտնելով, որ նա իր գործունեությամբ կն...
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 14-15-ին հրավիրած նիստերում քննարկել է կառավարության հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Տեսանկարահ...

National Assembly Continues the Work of the Extraordinary Session Debating Draft Laws on the Citizens’ Rights
On December 15, the RA National Assembly continued the work of the extraordinary session and by voting passed the bills debated on the previous day. Afterwards the deputies continued debating in the first reading “On Amending the RA Law on Treatment of the Arrestees and the Detainees.” The deputies ...
15.12.2015
The World Organization of the Scout Movement (WOSM) is the largest youth demilitarized and depoliticized organization which unites more than 40 million juveniles and young people in about 160 countries of the world. The goal of the Movement is to build better world, where people are self-established...
Galust Sahakyan Receives the Ambassador of Korea
On December 15, the RA NA President Galust Sahakyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Korea Park Ro-byug. Welcoming the newly appointed Ambassador, Galust Sahakyan congratulated him on the occasion of his appointment and wished him effective...
At the sittings the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs moderated by Koryun Nahapetyan debated the package of the draft laws “On Amending the Code on Administrative Infringements,” “On Amending the RA Law on the Peculiarities of the Administrative Procedure being...