Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը՝ քննարկելով քաղաքացիների իրավունքներին վերաբերող նախագծեր
Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Պատգամավորներն այնուհետեւ շարունակել են առաջին ընթերցմամբ քննարկել «Ձերբակալված եւ կալանավորված անձանց պահելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատ...
Համաշխարհային սկաուտական շարժումը (ՀՍՇ) երիտասարդական ամենամեծաթիվ ապառազմական եւ ապաքաղաքական կազմակերպությունն է, որը միավորում է 40 միլիոնից ավելի պատանիների եւ երիտասարդների` աշխարհի շուրջ 160 երկրներում: Շարժման նպատակն է կառուցել ավելի լավ աշխարհ, որտեղ մարդիկ ինքնահաստատված են եւ կառուցողական...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Կորեայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 15-ին ընդունել է ՀՀ-ում Կորեայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պակ Նո Փյոկին: Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին` Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նրան նշանակման կապակցությամբ եւ մաղթել արդյունավետ աշխատանք` հույս հայտնելով, որ նա իր գործունեությամբ կն...
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 14-15-ին հրավիրած նիստերում քննարկել է կառավարության հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Տեսանկարահ...

НС продолжило работу внеочередной сессии, обсудив проекты по правам граждан
15 декабря Национальное Собрание продолжило работу внеочередной сессии и голосованием приняло законопроекты, обсуждавшиеся в предыдущий день.Депутаты затем продолжили дебаты по проектам законов в различных чтениях о внесении изменений и дополнений в законы РА  “О государственной пошлине”, ...
15.12.2015
Всемирное скаутское движение  (ВСД) – самая многочисленная немилитаризованная и аполитичная организация, которая объединяет более 40 млн юношей и девушек в почти 160 странах мира. Цель движения – построить лучший мир, где люди самоутверждаются и играют конструктивную роль в обществе. Организаци...
Г.Саакян принял посла Кореи
15 декабря Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Корея в РА Пак Ро Бьока.Приветствуя новоназначенного посла,  Г.Саакян  поздравил его с назначением и пожелал плодотворной работы, выразив надежду на деятельность, содействующую углублению парламентских...
На созванных 14-15 декабря заседаниях Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам под председательством К.Нагапетяна обсуждался предложенный правительством законодательный пакет о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об иностранцах”,  “Об основах адми...