Դեկտեմբերի 8-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները, վավերացնելով մեկ համաձայնագիր՝ 1985 թվականի հոկտեմբերի 15-ին Ստրասբուրգում ստորագրված` Տեղական ինքնակառավարման եվրոպական խարտիայի (կից հայտարարությամբ) 5-րդ, 6-րդ հ...
08.12.2015
Հերթական բաց դասն Ազգային ժողովում անցկացրել է Հերմինե Նաղդալյանը
Դեկտեմբերի 8-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հյուրընկալել է Ջինիշյան հիշատակի հիմնադրամի «Երիտասարդությունը՝ ներգրավված հասարակության մեջ» ծրագրում ընդգրկված` Գեղարքունիքի եւ Տավուշի մարզերի հիմնական դպրոցների աշակերտներին ու ուսուցիչներին: Հանդիպումի...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովում քննարկվել է «Դեղերի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը
Դեկտեմբերի 8-ին ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ կայացած նիստում քննարկել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «Դեղերի մասին» եւ կից օրենքների նախագծերի փաթեթը, որը ներկայացրել է ՀՀ առողջապահության փոխնախարար Սերգեյ Խաչատրյանը: Զեկուցողը ...
Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը Երեւանի Մխիթար Հերացու անվան բժշկական համալսարանի հիմնադրման 95-ամյակի առթիվ
Ազգային ժողովի նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Շնորհավորում եմ Երեւանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ուսանողներին, պրոֆեսորադասախոսական կազմին, ողջ աշխատակազմին ու շրջանավարտներին` բուհի հիմնադրման 95-ամյա հոբելյանի առթիվ: Այս հոբելյանի հետեւում հարուստ տարեգրություն ...

8 декабря парламент продолжил работу  четырехдневных заседаний, голосованием приняв обсужденные законодательные инициативы, ратифицировав некоторые статьи и пункты статей подписанной 15 октября 1985 г. в Страсбурге Европейской хартии местного самоуправления. Депутаты приветствовали присутствова...
08.12.2015
Очередной открытый урок в НС провела Э.Нагдалян
8 декабря в рамках программы “Открытые двери” вице-спикер НС Э.Нагдалян приняла учащихся и учителей основных школ Гехаркуникской и Тавушской областей, включенных в программу “Вовлеченная в общество молодежь” Фонда памяти Джинишян.  До встречи учащиеся ознакомились со зданием парламента и присут...
В постоянной комиссии НС обсужден проект закона РА “О лекарствах”
8 декабря на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения, материнства и детства под председательством А.Баблояна обсужден выдвинутый Правительством РА пакет проектов закона “О лекарствах” и смежных с ним законов, который представил заместитель министра здравоохранения РА С.Хачатрян....
Поздравление Г.Саакяна в связи с 95-летием основания Ереванского государственного медицинского университета им. Мхитара Гераци
“Поздравляю студентов, профессорско-преподавательский состав, весь аппарат и выпускников Ереванского государственного медицинского университета им. Мхитара Гераци с 95-летним юбилеем вуза.За этим юбилеем богатая летопись, несколько поколений действительно преданных своему делу, клятве и долгу врача ...