Դեկտեմբերի 8-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները, վավերացնելով մեկ համաձայնագիր՝ 1985 թվականի հոկտեմբերի 15-ին Ստրասբուրգում ստորագրված` Տեղական ինքնակառավարման եվրոպական խարտիայի (կից հայտարարությամբ) 5-րդ, 6-րդ հ...
08.12.2015
Հերթական բաց դասն Ազգային ժողովում անցկացրել է Հերմինե Նաղդալյանը
Դեկտեմբերի 8-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հյուրընկալել է Ջինիշյան հիշատակի հիմնադրամի «Երիտասարդությունը՝ ներգրավված հասարակության մեջ» ծրագրում ընդգրկված` Գեղարքունիքի եւ Տավուշի մարզերի հիմնական դպրոցների աշակերտներին ու ուսուցիչներին: Հանդիպումի...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովում քննարկվել է «Դեղերի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը
Դեկտեմբերի 8-ին ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ կայացած նիստում քննարկել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «Դեղերի մասին» եւ կից օրենքների նախագծերի փաթեթը, որը ներկայացրել է ՀՀ առողջապահության փոխնախարար Սերգեյ Խաչատրյանը: Զեկուցողը ...
Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը Երեւանի Մխիթար Հերացու անվան բժշկական համալսարանի հիմնադրման 95-ամյակի առթիվ
Ազգային ժողովի նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Շնորհավորում եմ Երեւանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ուսանողներին, պրոֆեսորադասախոսական կազմին, ողջ աշխատակազմին ու շրջանավարտներին` բուհի հիմնադրման 95-ամյա հոբելյանի առթիվ: Այս հոբելյանի հետեւում հարուստ տարեգրություն ...

On December 8 the parliament continued the work of the four-day sittings, passing by voting the debated legislative initiatives, ratifying one agreement, particularly, Articles 5, 6, the paragraph 2 of the Article 7 and paragraph 3 of Article 10 of the Local Self-Government European Charter (with en...
08.12.2015
Hermine Naghdalyan Conducts the Next Open Lesson in the National Assembly
On December 8 within the framework of the NA Open Doors programme the Deputy Speaker of the National Assembly Hermine Naghdalyan hosted the pupils and teachers of the General Schools in Gegharkunik and Tavush marzes involved in the project “The Youth Engaged in Society” of Jinishian Memori...
RA Draft Law “On Medicine” Is Debated at the NA Standing Committee
On December 8 the NA Standing Committee on Healthcare, Maternity and Childhood moderated by Ara Babloyan debated the package of draft laws “On Medicine” and the enclosed ones, submitted by the RA Deputy Minister of Healthcare Sergey Khachatryan at the sitting.The Committee Chairman Ara Babloyan...
Congratulatory Message on the 95th Anniversary of the Establishment of Yerevan Mkhitar Heratsi State Medical University by Galust Sahakyan
The congratulatory message of the National Assembly President reads: “I congratulate the students, professors and lecturers, the whole staff and graduates of Yerevan Mkhitar Heratsi State Medical University on the 95th anniversary of the establishment of the higher educational institution.There...