Ազգային ժողովը ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո ավարտել է նստաշրջանի վերջին քառօրյա նիստերի աշխատանքը
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը տեղեկացրել է, որ դեկտեմբերի 14-ին՝ ժամը 11-00-ին, ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ, նախատեսվում է գումարել ԱԺ արտահերթ ն...
10.12.2015
ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում դեկտեմբերի 10-ին խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Հյուսիսային համալսարանի ուսանողներն ու դասախոսները: Բաց դասը վարել է ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը: Հանդիպումից առաջ հյուրերը նախ շրջել...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է «Եվրոպայի դեմոկրատ ուսանողներ» կազմակերպության անդամներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 10-ին ընդունել է «Եվրոպայի դեմոկրատ ուսանողներ» կազմակերպության անդամներին: Կազմակերպության անդամները Երեւան են այցելել Հայաստանի հանրապետական կուսակցության երիտասարդական թեւի հրավերով: ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպությունն այս տարվանից անդամակցում ...
Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Գեորգ Բրուտյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի ցավակցական ուղերձում ասվում է.«Սրտի խոր ցավով տեղեկացա փիլիսոփայական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Գեորգ Բրուտյանի մահվան մասին: Գեորգ Բրուտյանն արդի հայ փիլիսոփայական մտքի մեծագույն դեմքն էր, ավանդույթ շարունակող ու ավանդույթ ստեղծող,...

Национальное Собрание под Гимн РА завершило работу последних четырехдневных заседаний сессии
10 декабря Национальное Собрание продолжило работу очередных четырехдневных заседаний, голосованием приняв обсуждавшиеся в предыдущий день проекты законов.  Председатель НС Г.Саакян сообщил, что 14 декабря, в 11:00 часов, по инициативе Правительства РА, намечается созыв внеочередного заседания ...
10.12.2015
10 декабря в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили студенты и преподаватели Ереванского Северного университета. Урок провел председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян.До встречи гости ознакомились со зданием НС, проследили ...
Г.Саакян принял членов организации “Студенты-демократы Европы”
10 декабря Председатель НС Г.Саакян принял членов организации “Студенты-демократы Европы”.  Члены организации посетили Ереван по приглашению Молодежного крыла (МК) РПА. С текущего года МК РПА является членом международной студенческой структуры. Для участия в слете  организации “Студенты-д...
Соболезнование Г.Саакяна в связи с кончиной академика НАН РА Г.Брутяна
“С глубокой сердечной болью узнал о кончине доктора философских наук, профессора, академика НАН РА Геворка Брутяна.  Г.Брутян был величайшей фигурой армянской философской мысли, продолжателем традиций и создателем традиций, талантливым ученым, который десятилетиями своей плодотворной деятельнос...