Ազգային ժողովը ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո ավարտել է նստաշրջանի վերջին քառօրյա նիստերի աշխատանքը
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը տեղեկացրել է, որ դեկտեմբերի 14-ին՝ ժամը 11-00-ին, ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ, նախատեսվում է գումարել ԱԺ արտահերթ ն...
10.12.2015
ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում դեկտեմբերի 10-ին խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Հյուսիսային համալսարանի ուսանողներն ու դասախոսները: Բաց դասը վարել է ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը: Հանդիպումից առաջ հյուրերը նախ շրջել...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է «Եվրոպայի դեմոկրատ ուսանողներ» կազմակերպության անդամներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 10-ին ընդունել է «Եվրոպայի դեմոկրատ ուսանողներ» կազմակերպության անդամներին: Կազմակերպության անդամները Երեւան են այցելել Հայաստանի հանրապետական կուսակցության երիտասարդական թեւի հրավերով: ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպությունն այս տարվանից անդամակցում ...
Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Գեորգ Բրուտյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի ցավակցական ուղերձում ասվում է.«Սրտի խոր ցավով տեղեկացա փիլիսոփայական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Գեորգ Բրուտյանի մահվան մասին: Գեորգ Բրուտյանն արդի հայ փիլիսոփայական մտքի մեծագույն դեմքն էր, ավանդույթ շարունակող ու ավանդույթ ստեղծող,...

National Assembly Ends the Work of the Last Four-day Sittings of the Session under the Sounds of the RA Anthem
On December 10 the RA National Assembly continued the work of the next four-day sittings, by voting passing the draft laws debated on the previous day.The NA Speaker Galust Sahakyan has informed that on December 14 at 11:00 a.m., at the initiative of the RA Government, an NA extraordinary session is...
10.12.2015
On December 10 within the framework of the NA Open Doors programme the students and lecturers of Yerevan Northern University visited the parliament. The Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan conducted the open lesson.Before the meeting th...
Galust Sahakyan Receives the Members of the European Democrat Students Organization
On December 10 the RA NA President Galust Sahakyan received the members of the European Democrat Students organization.The members of the organization visited Yerevan at the invitation of the young wing of the Republican Party of Armenia. The RPA Young organization is a member of the international s...
Galust Sahakyan Sends Condolence Message on the Death of the RA NAS Academician Georg Brutyan
The condolence message by the President of the RA National Assembly Galust Sahakyan reads:“I learnt with deep pain of the Doctor of Philosophical Sciences, Professor, RA NAS Academician Georg Brutyan’s death.Georg Brutyan was the greatest figure of the modern Armenian philosophical thought, a talent...