ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի խորհրդի նախագահի պաշտոնում առաջադրվելու կապակցությամբ
«Խորհրդի հարգելի անդամներ Շնորհակալ եմ իմ թեկնածությունը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի խորհրդի նախագահի պաշտոնում առաջադրելու համար: Խիստ պարտավորեցնող է հանրապետության ամենահեղինակավոր ԲՈՒՀ-երից մեկի խորհրդի նախագահ լինելը, հատկապես, եթե նկատի ունենանք, որ հենց այս հաստատության շ...
Տեղի ունեցան խորհրդարանական ճեպազրույցները
Փետրվարի 6-ին խորհրդարանում հավատարմագրված լրագրողների համար չորրորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի վերջին քառօրյայի աշխատանքներն ամփոփեցին ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները: Հարցերն առնչվում էին Ռուսաստանի կողմից Հայաստանին 500 մլն. դոլար վարկ տրամադրելուն, ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոս...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի խորհրդի նախագահ ընտրվեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը
Փետրվարի 6-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի խորհրդի  նիստ: Նիստին մասնակցում էր ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ, ՀՊՏՀ խորհրդի անդամ Հովիկ Աբրահամյանը: ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Սպարտակ Սեյրանյանը տեղեկացրեց, որ նիստի  օրակարգային առաջին հարցը  ՀՊՏՀ խորհրդի...
Երկօրյա այցով Հայաստան կժամանի Լեռնային Ղարաբաղի հարցերով ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Գյորան Լենմարկերի գլխավորած պատվիրակությունը
Փետրվարի 9-ին երկօրյա այցով Հայաստան կժամանի ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվավոր նախագահ, Լեռնային Ղարաբաղի հարցերով ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Գյորան Լենմարկերի գլխավորած պատվիրակությունը:Խորհրդարանում պատվիրակությանը  կընդունի ՀՀ Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:  Հանդիպումներ...
ԳԴՀ դեսպանը ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովում
Փետրվարի 6-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինին:Տիկին Անդրեա Վիկտորինը շնորհակալություն հայտնելով հր...

Speech of RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan On the Occasion of Nomination to the Post of the President of the Armenian State University of Economics Council
“Dear members of the council, I am thankful for nominating me to the post of the Council President of the Armenian State University of Economics (ASUE). It is very obliging to be the Council President of one of the most prestigious higher educational institutions of the republic, especially, if we t...
06.02.2009
Speaker of the National Assembly Hovik Abrahamyan Elected President of the Council of the Armenian State University of Economics
On February 6 a session of the Council of the Armenian State University of Economics (ASUE) was held. The session attended the Speaker of the RA National Assembly, member of the ASUE Council Mr Hovik Abrahamyan. RA Minister of Education and Science Mr Spartak Seyranyan said that the first ...
Delegation Headed by the OSCE Parliamentary Assembly President’s Special Representative on Nagorno Karabakh Göran Lennmarker to Arrive in Armenia On a Two-day Visit
On February 9 the delegation headed by the President Emeritus of the OSCE Parliamentary Assembly, OSCE PA President’s Special Representative on Nagorno Karabakh Mr Göran Lennmarker will arrive in Armenia.The President of the National Assembly of the Republic of Armenia Mr Hovik Abrahamyan will recei...
FRG Ambassador at the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport
On February 6 Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Mr Armen Ashotyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany (FRG) to the Republic of Armenia Mrs Andrea Viktorin. Expressing gratitude for the invita...