Հոկտեմբերի 6-ին սկսվեց   ՆԱՏՕ-ի ԽՎ-ի եւ ՀՀ ԱԺ-ի կազմակերպած «Ռոուզ-Ռոթ» 61-րդ եռօրյա սեմինարը «Անվտանգությունը Հարավային Կովկասում» թեմայով։ Սեմինարին մասնակցում էին ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը, ՆԱՏՕ ԽՎ գլխավոր քարտուղար Սայմոն Լանը, ՆԱՏՕ-ի ԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակությունը, պատվիրակո...
Հոկտեմբերի 6-ին Ազգային ժողովը շարունակվեց քննարկել «Բանկերի եւ բանկային գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը:  Աժ պատգամավոր Գրիգոր Ղոնջեյանը ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական տեսակետը օրինագծի վե...

On October 6 the three-day “Rose Roth” 61st seminar organized by NATO PA and RA NA on the theme “The Security in South Caucasus” began. The seminar attended NA President Artur Baghdasaryan, NATO PA General Secretary Simon Lunn, the Armenian delegation in NATO PA, delegations from France, Russia, Ita...
On October 6, the National Assembly continued to debate the draft law “On Making Amendments and Addenda ‘On Banks and Bank Activity.’” The MP Grigor Ghongeyan substantiated the positive viewpoint of the NA Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs about the draft law, th...