Հոկտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն առանձնազրույց ունեցավ Հնդկաստանի փոխնախագահ, Կոնգրեսի նախագահ Բհարիոն Սինգհ Շախավատի հետ:
Քննարկումների առանցքում  հայ-հնդկական հարաբերությունների զարգացման խնդիրներն էին: Ողջունելով բարձրաստիճան հյուրին` Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը վստահություն հայտնեց, որ այցը նոր խթան կդառնա հայ-հնդկական հարաբերությունների զարգացման համար: Խորհրդարանի նախագահը կարեւորեց միջխորհրդարանական կապերի զարգացումը, համագործակցությունը միջազգային կառույցներում եւ նշեց,  որ Ազգային ժողովում ստեղծվել է Հնդկաստանի խորհրդարանի հետ պատգամավորական բարեկամության խումբ եւ Հայաստան հրավիրեց Հնդկաստանի խորհրդարանի պատվիրակությանը: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ եղավ նաեւ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում համագործակցությանը:
Հնդկաստանի փոխնախագահ, Կոնգրեսի նախագահ Բհարիոն Սինգհ Շախավատը պաշտոնական այցով Դելի հրավիրեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին:

6 октября Председатель НС РА Артур Багдасарян имел личную беседу с вице-президентом Индии, Председателем Конгресса Бхарионом Сингхом Шехаватом.
В центре обсуждений были вопросы развития армяно-индийских отношений. Приветствуя высокого гостя, Председатель НС А.Багдасарян выразил уверенность, что визит послужит новым стимулом для развития армяно-индийских отношений. Председатель парламента подчеркнул важность развития межпарламентских связей, сотрудничества в международных структурах и   отметил, что в Национальном Собрании создана депутатская группа дружбы с парламентом Индии и в Армению приглашена делегация парламента Индии.
В ходе встречи было затронуто также сотрудничество в области высоких технологий.
Вице-президент Индии, Председатель Конгресса Бхарион Сингх Шехават пригласил с официальным визитом в Дели Председателя НС РА Артура Багдасаряна