«Գյուղական ձեռնարկությունների զարգացման ծրագիրը չի կարելի դարձնել բանկերի զարգացման ծրագիր»
Հոկտեմբերի 24-ին սկսված հերթական քառօրյայում ԱԺ պատգամավորները նիստի օրակարգը եւ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին Ազգային ժողովի որոշումը հաստատելուց հետո քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ քառօրյայում քննարկված 14 օրենքի նախագծերը: Այնուհետեւ քննարկվեց Հայաստանի Հանրապետության եւ Միջազ...
«Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների զարգացումը քաղաքական առաջնահերթություն է Հայաստանի համար»
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Եվրոպական Միության Եռյակի պատվիրակությանը` Հարավային Կովկասում Մեծ Բրիտանիայի հատուկ ներկայացուցիչ Բրայան Ֆոլի գլխավորությամբ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Եվրամիության եւ Հարավային Կովկասի երկրների, մասնավորապես Հայաստանի հետ փոխհարաբեր...
Հոկտեմբերի 24-ին տեղի ունեցավ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստ, որը նախագահում էր հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը:Գյուղատնտեսության նախարար Դավիթ Լոքյանը հանձնաժողովի քննարկմանը ներկայացրեց 2005 թվականի հուլիսի 20-ին Երեւանում ստորագրված`  ՀՀ եւ Միջազգային զարգացմա...

“The Development Program of Rural Enterprises Can’t be Made a Development Program of Banks”
At the October 24 regular four-day sitting NA deputies adopted by voting 14 draft laws debated in the previous four-day-sitting after approving the agenda of the sitting and the decision of the National Assembly on Making Addenda on the agenda of the session.Then the agreement “Program of Rural Ente...
“The Development of the Relations Armenia-European Union Gives Political Priority for Armenia”
On October 24 RA NA President Artur Baghdasaryan received the EU Troika delegation headed by Brian Fall, UK Special Representative for the South Caucasus.During the meeting issues pertaining to the current situation of the relations of the European Union and South Caucasus countries, in particular, ...
On October 24, a sitting of the NA Standing Committee on Foreign Relations was held, which presided Armen Rustamyan, Chairman of the Committee.Davit Lokyan, Minister of Agriculture, submitted to the committee the Development Credit Agreement, Credit Number 4095AM, (Rural Enterprise and Small-Scale C...