«Գյուղական ձեռնարկությունների զարգացման ծրագիրը չի կարելի դարձնել բանկերի զարգացման ծրագիր»
Հոկտեմբերի 24-ին սկսված հերթական քառօրյայում ԱԺ պատգամավորները նիստի օրակարգը եւ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին Ազգային ժողովի որոշումը հաստատելուց հետո քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ քառօրյայում քննարկված 14 օրենքի նախագծերը: Այնուհետեւ քննարկվեց Հայաստանի Հանրապետության եւ Միջազ...
«Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների զարգացումը քաղաքական առաջնահերթություն է Հայաստանի համար»
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Եվրոպական Միության Եռյակի պատվիրակությանը` Հարավային Կովկասում Մեծ Բրիտանիայի հատուկ ներկայացուցիչ Բրայան Ֆոլի գլխավորությամբ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Եվրամիության եւ Հարավային Կովկասի երկրների, մասնավորապես Հայաստանի հետ փոխհարաբեր...
Հոկտեմբերի 24-ին տեղի ունեցավ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստ, որը նախագահում էր հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը:Գյուղատնտեսության նախարար Դավիթ Լոքյանը հանձնաժողովի քննարկմանը ներկայացրեց 2005 թվականի հուլիսի 20-ին Երեւանում ստորագրված`  ՀՀ եւ Միջազգային զարգացմա...

“Программу развития сельских предприятий нельзя превращать в программу развития банков”
На начавшейся 24 октября очередной четырехдневке депутаты НС, после утверждения повестки дня и решения НС о внесении дополнений в повестку дня сессии голосованием приняли проекты 14 законов, обсужденных на предыдущей четырехдневке.Затем было обсуждено соглашение, подписанное  между РА и Ассоциа...
“Развитие отношений Армения-Евросоюз политически приоритетно для Армении”
24 октября  Председатель НС РА А.Багдасарян принял делегацию тройки Евросоюза – во главе с специальным представителем Великобритании на Южном Кавказе Брайаном Фоли.В ходе встречи обсуждались нынешнее состояние взаимоотношений Евросоюза со странами Южного Кавказа, в частности с Арменией, и вопро...
24 октября состоялось заседание Постоянной комиссии НС по внешним сношениям, которое вел председатель комиссии А.Рустамян.Министр сельского хозяйства Д.Локян представил на обсуждение комиссии подписанное в Ереване 20 июля соглашение о кредите развития (4095АМ) между РА и Ассоциацией международного р...