«Հաջողությունը ուղեկցում է լավատեսներին»
Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հոկտեմբերի 8-ինհանդիպեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների եւ Եվրոպայի ուսումնական հաստատությունների շրջանավարտների հետ: Խորհրդարանի ղեկավարը մտադիր է նպաստել բարձր որակավորում ունեցող երիտասարդների ներուժի օգտագործմանը, առավել խոստումնալիցներին`  պետական իշ...
08.10.2005
ԱԺ նախագահը գնահատում է ուսուցչի աշխատանքը
Հոկտեմբերի 8-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ ընդունելություն` ուսուցչի օրվա առիթով: ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ողջունելով Երեւանից ու մարզերից եկած ուսուցիչներին` նշեց, որ արդեն բարի ավանդույթ է դարձել իրենց տոնի առիթով ուսուցիչների ընդունելությունը Ազգային ժողովում: Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավ...
ՆԱՏՕ՟ ԽՎ՟-ի եւ ՀՀ ԱԺ՟-ի կազմակերպած «Ռոուզ՟-Ռոթ» 61-րդ սեմինարը ավարտեց աշխատանքները
Հոկտեմբերի 8-ին ՆԱՏՕ՟-ի ԽՎ՟-ի եւ ՀՀ ԱԺ՟-ի կազմակերպած «Ռոուզ՟-Ռոթ» 61-րդ սեմինարի երրորդ, վերջին աշխատանքային օրը սկսվեց«Տարածաշրջանային համագործակցությունը Հարավային Կովկասում» հարցի քննարկմամբ: Զեկույցով հանդես եկավՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը:Բարձր գնահատելով սեմինարի անցկացու...

“Успех сопутствует оптимистам”
8 октября Председатель НС А.Багдасарян встретился с выпускниками вузов США и Европы.Руководитель парламента намерен содействовать использованию потенциала высококвалифицированной молодежи, а наиболее перспективных  из них – во властных структурах. Встреча, по словам Председателя НС, - открытый ...
08.10.2005
Председатель НС оценивает работу учителя
8 октября в НС состоялся прием в честь Дня учителя. Председатель НС Артур Багдасарян, приветствуя учителей из Еревана и областей, отметил, что уже стал доброй традицией  прием в НС учителей в связи с их праздником. А.Багдасарян поздравил учителей с их профессиональным праздником, поблагодарил з...
Организованный ПА НАТО и НС РА 61-й семинар “Роуз- Рот” завершил работу
8 октября третий, последний рабочий день организованного ПА НАТО и НС РА 61-го семинара “Роуз-Рот” начался с обсуждения вопроса “Региональное сотрудничество на Южном Кавказе”.С докладом выступил вице-спикер НС РА Ваан Ованнисян. Высоко оценив проведение семинара и плодотворность дебатов, он обратилс...