«Հաջողությունը ուղեկցում է լավատեսներին»
Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հոկտեմբերի 8-ինհանդիպեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների եւ Եվրոպայի ուսումնական հաստատությունների շրջանավարտների հետ: Խորհրդարանի ղեկավարը մտադիր է նպաստել բարձր որակավորում ունեցող երիտասարդների ներուժի օգտագործմանը, առավել խոստումնալիցներին`  պետական իշ...
08.10.2005
ԱԺ նախագահը գնահատում է ուսուցչի աշխատանքը
Հոկտեմբերի 8-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ ընդունելություն` ուսուցչի օրվա առիթով: ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ողջունելով Երեւանից ու մարզերից եկած ուսուցիչներին` նշեց, որ արդեն բարի ավանդույթ է դարձել իրենց տոնի առիթով ուսուցիչների ընդունելությունը Ազգային ժողովում: Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավ...
ՆԱՏՕ՟ ԽՎ՟-ի եւ ՀՀ ԱԺ՟-ի կազմակերպած «Ռոուզ՟-Ռոթ» 61-րդ սեմինարը ավարտեց աշխատանքները
Հոկտեմբերի 8-ին ՆԱՏՕ՟-ի ԽՎ՟-ի եւ ՀՀ ԱԺ՟-ի կազմակերպած «Ռոուզ՟-Ռոթ» 61-րդ սեմինարի երրորդ, վերջին աշխատանքային օրը սկսվեց«Տարածաշրջանային համագործակցությունը Հարավային Կովկասում» հարցի քննարկմամբ: Զեկույցով հանդես եկավՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը:Բարձր գնահատելով սեմինարի անցկացու...

“Success Accompanies the Optimists”
On October 8, the NA President Artur Baghdasaryan met the graduates of the educational institutions of the USA and Europe. The head of the parliament said he was intended to promote the use of the potential of the youth, having high qualification, to include the most promising in the systems of the ...
08.10.2005
NA Speaker Evaluates the Teacher’s Work
On October 8 a reception took place in the National Assembly on the occasion of the Teacher’s day. Welcoming the teachers from Yerevan and marzes, NA Speaker Artur Baghdasaryan noted that it has already become a good tradition to have teachers’ reception in the National Assembly on the occasion of t...
The “Rose Roth” 61st Seminar Organized by NATO PA and RA NA Finishes Its Works
On October 8, the third, last working day of the “Rose Roth” 61st seminar organized by NATO PA and RA NA began with the discussion of the issue “Regional Cooperation in South Caucasus.”Vahan Hovhannisyan, RA NA Vice President, delivered a speech. Highlighting the holding of the seminar and the effec...