Պատգամավորները կներկայացնեն առաջարկություններ
Հոկտեմբերի 31-ին խորհրդարանը շարունակեց քննարկել 2006 թ. բյուջեի նախագիծը: Ելույթներով հանդես եկան թե խորհրդարանի քաղաքական ուժերի, եւ թե գործադիր իշխանության ներկայացուցիչներ:Կրթության ու գիտության ոլորտի պետական ծրագրերի, առաջնահերթությունների ու նախատեսված ֆինանսական միջոցների մասին պատգամավորներ...
Հանդիպումներ խորհրդարանի 15 ամյա տարելիցի առթիվ
Հայաստանի խորհրդարանի 15-ամյա տարելիցի առիթով Հայաստան են ժամանել միջազգային կառույցների եւ այլ երկրների խորհրդարանների պատվիրակություններ: Հոկտեմբերի 31-ին ԱԺ փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Եվրոպայի Խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ Բեռնար Շրայներին:Աժ փոխնախագահը կարեւորեց ԵԽԽՎ փո...
Հայաստանի խորհրդարանի 15- ամյակի տոնակատարության միջոցառումները
Հոկտեմբերի 31-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը առանձնազրույցներ կունենա ԵԽԽՎ փոխնախագահ Բեռնար Շրայների Բելգիայի Սենատի նախագահ Անն Մարի Լիզինի Ֆինլանդիայի խորհրդարանի փոխնախագահ Մարկու Կոսկիի Տաջիկստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Ուբայդուլո Դովլաթովի հետ:Հոկտեմբերի 31-ին տեղի կունենան պատգամավորակա...
Հոկտեմբերի 31-ինԲելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Անն-Մարի Լիզինի գլխավորած պատվիրակությունը խորհրդարանում հանդիպեց Աժ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանի հետ: Ողջունելով հյուրերին` պարոն Ռուստամյանը համոզմունք հայտնեց, որ Անն-Մարի Լիզինի այցը նոր խթան կհանդ...
Հոկտեմբերի 31-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընդունեց պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Անն Մարի Լիզինին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-բելգիական խորհրդարանական կապերի զարգացմանը, տարածաշրջանային քաղաքականությանը եւ եվրաինտեգրման գործընթացներին առն...
ԵԽԽՎ-ն բարձր է գնահատում Հայաստանի ջանքերը եվրաինտեգրման ճանապարհին
Հոկտեմբերի 31-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանի 15-ամյակի տոնակատարության շրջանակներում`  Երեւան ժամանած ԵԽԽՎ փոխնախագահ Բեռնար Շրայներին: Խորհրդարանի նախագահը պարոն Շրայներին իրազեկեց Հայստանում կատարվող բարեփոխումների մասին` մասնավորապես ԵԽԽՎ-ո...
Հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 2-ը ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստանում կգտնվի Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Անն-Մարի Լիզինը: Հոկտեմբերի 31-ին տիկին Լիզինը խորհրդարանում կհանդիպի ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի, Հայաստան-Բելգիա բարեկամության պատգամավորական խմ...

The MPs To Submit Proposals
On October 31 the parliament continued to debate the 2006 draft budget. Both the representatives of the parliament political forces and executive power took floor.The envisaged financing for educational system in 2006 will be 69bn AMD, 20% more than the comparative index of the current year. The gen...
Meetings On the Occasion of the 15th Anniversary of the Parliament
On the occasion of the 15th anniversary of the Armenian Parliament delegations of international institutions and parliaments of other countries arrived in Armenia.On October 31 NA Vice President Tigran Torosyan received Bernard Schreiner, Vice President of the Parliamentary Assembly of the Coun...
The Chairwoman of the Belgian Senate in National Assembly
On October 31 the delegation headed by the Chairwoman of the Senate of the Belgian Kingdom Ann-Marie Lizin met Armen Roustamyan, Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations in the parliament.Welcoming the guests, Mr. Roustamyan expressed conviction that Ann Marie-Lizin’s visit will be...
On October 31 RA NA President Artur Baghdasaryan received the Chairwoman of the Senate of the Belgian Kingdom Ann-Marie Lizin will be in Armenia with an official visit. During the meeting issues related to the development of the Armenian-Belgian parliamentary relations, regional policy and Euro-Inte...
PACE Estimates the Efforts of Armenia on the Road of Euro-Integration
On October 31 RA NA President Artur Baghdasaryan received Bernard Schreiner, PACE President, arrived in Yerevan within the frameworks of the festivity of the 15th anniversary of the parliament of the Republic of Armenia.The Parliament President informed Mr. Schreiner informed about the reforms takin...
From October 31 to November 2 at the invitation of RA NA President Artur Baghdasaryan the Chairwoman of the Senate of the Belgian Kingdom Ann-Marie Lizin will be in Armenia with an official visit.On October 31 in the National Assembly Mrs. Lizin will meet RA NA President Artur Baghdasaryan, Armenia-...