Պատգամավորները կներկայացնեն առաջարկություններ
Հոկտեմբերի 31-ին խորհրդարանը շարունակեց քննարկել 2006 թ. բյուջեի նախագիծը: Ելույթներով հանդես եկան թե խորհրդարանի քաղաքական ուժերի, եւ թե գործադիր իշխանության ներկայացուցիչներ:Կրթության ու գիտության ոլորտի պետական ծրագրերի, առաջնահերթությունների ու նախատեսված ֆինանսական միջոցների մասին պատգամավորներ...
Հանդիպումներ խորհրդարանի 15 ամյա տարելիցի առթիվ
Հայաստանի խորհրդարանի 15-ամյա տարելիցի առիթով Հայաստան են ժամանել միջազգային կառույցների եւ այլ երկրների խորհրդարանների պատվիրակություններ: Հոկտեմբերի 31-ին ԱԺ փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Եվրոպայի Խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ Բեռնար Շրայներին:Աժ փոխնախագահը կարեւորեց ԵԽԽՎ փո...
Հայաստանի խորհրդարանի 15- ամյակի տոնակատարության միջոցառումները
Հոկտեմբերի 31-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը առանձնազրույցներ կունենա ԵԽԽՎ փոխնախագահ Բեռնար Շրայների Բելգիայի Սենատի նախագահ Անն Մարի Լիզինի Ֆինլանդիայի խորհրդարանի փոխնախագահ Մարկու Կոսկիի Տաջիկստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Ուբայդուլո Դովլաթովի հետ:Հոկտեմբերի 31-ին տեղի կունենան պատգամավորակա...
Հոկտեմբերի 31-ինԲելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Անն-Մարի Լիզինի գլխավորած պատվիրակությունը խորհրդարանում հանդիպեց Աժ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանի հետ: Ողջունելով հյուրերին` պարոն Ռուստամյանը համոզմունք հայտնեց, որ Անն-Մարի Լիզինի այցը նոր խթան կհանդ...
Հոկտեմբերի 31-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընդունեց պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Անն Մարի Լիզինին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-բելգիական խորհրդարանական կապերի զարգացմանը, տարածաշրջանային քաղաքականությանը եւ եվրաինտեգրման գործընթացներին առն...
ԵԽԽՎ-ն բարձր է գնահատում Հայաստանի ջանքերը եվրաինտեգրման ճանապարհին
Հոկտեմբերի 31-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանի 15-ամյակի տոնակատարության շրջանակներում`  Երեւան ժամանած ԵԽԽՎ փոխնախագահ Բեռնար Շրայներին: Խորհրդարանի նախագահը պարոն Շրայներին իրազեկեց Հայստանում կատարվող բարեփոխումների մասին` մասնավորապես ԵԽԽՎ-ո...
Հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 2-ը ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստանում կգտնվի Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Անն-Մարի Լիզինը: Հոկտեմբերի 31-ին տիկին Լիզինը խորհրդարանում կհանդիպի ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի, Հայաստան-Բելգիա բարեկամության պատգամավորական խմ...

Депутаты представят предложения
31 октября парламент продолжил обсуждение проекта бюджета 2006 г. Выступили как представители политических сил парламента, так и исполнительной власти.О государственных программах, приоритетах и предусмотренных финансовых средствах  сферы образования и науки рассказал министр науки и образовани...
Встречи в связи с 15-летием парламента
В связи с 15-летием парламента  в Армению прибыли делегации международных структур и парламентов других стран. 31 октября вице-спикер Тигран Торосян принял вице-президента ПАСЕ Бернара Шрайнера.Зампредседателя НС подчеркнул важность визита в Армению ви...
31 октября  делегация, возглавляемая Председателем Сената Бельгии  Анн-Мари Лизин, встретилась в парламенте с председателем Постоянной комиссии НС по внешним сношениям Арменом Рустамяном.Приветствуя гостей, г-н Рустамян выразил уверенность, что визит г-жи Лизин явится новым стимулом для ра...
31 октября Председатель НС РА Артур Багдасарян принял находящуюся с официальным визитом в Армении председателя Сената Королевства Бельгии Анн-Мари Лизин.Во время встречи обсуждались вопросы, касающиеся развития армяно-бельгийских связей,  региональной политики и процессов евроинтеграции.По прос...
ПАСЕ высоко оценивает усилия Армении на пути к евроинтеграции
31 октября Председатель НС РА Артур Багдасарян принял прибывшего в Ереван в рамках празднования 15-летия парламента РА вице-президента ПАСЕ Бернара Шрайнера.Председатель парламента информировал г-на Шрайнера о проводящихся в Армении реформах, в частности о процессе конституционных реформ - согласно ...
С 31 октября по 2 ноября по приглашению Председателя НС РА Артура Багдасаряна с официальным визитом в Армении будет находиться Председатель Сената Королевства Бельгии Анн-Мари Лизин.31 октября г-жа Лизин встретится в парламенте с Председателем НС РА Артуром Багдасаряном, с депутатской группой дружбы...