Հանդիպում ԵԽ սպորտի զարգացման կոմիտեի հանձնախմբի հետ
Հոկտեմբերի 21-ին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը եւ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը հանդիպեցին Եվրախորհրդի սպորտի զարգացման կոմիտեի հանձնախմբի հետ:Պարոն Հովհաննիսյանը հյուրերին ծանոթացրեց սպորտի ոլորտին վերաբերող...
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանում Հունաստանի նորանշանակ դեսպան Պանայոտա Մավրոմիխալիին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-հունական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն առնչվող հարցեր, շեշտադրվեց խորհրդարանների միջեւ կապերի ամրապնդումը,  քանի որ խորհրդարանն...
Հոկտեմբերի 21-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծըեւ  2005թ-ի հոկտեմբերի 24-27-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի ...
Հոկտեմբերի 21-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը:ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում, որընախագահում էր հանձնաժողովի նախագահ Մհեր Շահգելդյանը, որոշվեց երկրորդ ընթերցմամբ խորհրդարանի քննարկմանը ներկայացնել կառավարության հեղինակ...
Մշակույթը նպաստում է փոխհարաբերությունների զարգացմանը
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Իտալիայի Պեզարո քաղաքի քաղաքապետ Լուկա Չերիշոլիին: Հանդիպմանը ներկա էր Հայաստանում Իտալիայի դեսպան Մարկո Կլեմենտեն: Պարոն Չերիշոլին Հայաստանում է Իտալիայի մշակույթի օրերին անցկացման առիթով եւ ներկայացնում է Պեզարոյի մշակութային արժեքները: Հ...

Встреча с Комиссией Комитета СЕ по развитию спорта
21 октября Заместитель Председателя НС Ваан Ованнисян и председатель Постояной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи Грануш Акопян встретились с Комиссией Комитета СЕ по развитию спорта. Г-н Ованнисян ознакомил гостей с законодательной работой в спортивной сфере, отметив, ч...
“Парламенты – сердце демократии”
21 октября Председатель НС РА Артур Багдасарян принял новоназначенного посла Греции в Армении Панайоту Мавромихали.В ходе встречи обсуждались вопросы дальнейшего развития армяно-греческих отношений, отмечена была важность укрепления связей между парламентами, так как парламенты – сердце демократии. ...
21  октября  состоялось рабочее заседание НС, которое вел Председатель НС Артур Багдасарян.На заседании обсуждались проект решения о внесении дополнений в повестку дня шестой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС 24-27 октября 2005 г. В раздел дополне...
21 октября состоялись очередные заседания постоянных комиссий НС.На заседании Постоянной комиссии по обороне, нацбезопасности и внутренним делам, которое вел председатель комиссии М.Шахгельдян, решено представить на обсуждение парламента во втором чтении  законопроект в авторстве правительства ...
Культура способствует развитию взаимоотношений
21 октября Председатель НС РА Артур Багдасарян принял мэра итальянского города Пезаро Луку Черишоли. На встрече присутствовал посол Италии в Армении Марко Клементе.Г-н Черишоли в Армении в связи с проведением Дней культуры Италии и представляет культурные ценности Пезаро. Во время встречи затронуты ...