Հանդիպում ԵԽ սպորտի զարգացման կոմիտեի հանձնախմբի հետ
Հոկտեմբերի 21-ին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը եւ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը հանդիպեցին Եվրախորհրդի սպորտի զարգացման կոմիտեի հանձնախմբի հետ:Պարոն Հովհաննիսյանը հյուրերին ծանոթացրեց սպորտի ոլորտին վերաբերող...
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանում Հունաստանի նորանշանակ դեսպան Պանայոտա Մավրոմիխալիին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-հունական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն առնչվող հարցեր, շեշտադրվեց խորհրդարանների միջեւ կապերի ամրապնդումը,  քանի որ խորհրդարանն...
Հոկտեմբերի 21-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծըեւ  2005թ-ի հոկտեմբերի 24-27-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի ...
Հոկտեմբերի 21-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը:ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում, որընախագահում էր հանձնաժողովի նախագահ Մհեր Շահգելդյանը, որոշվեց երկրորդ ընթերցմամբ խորհրդարանի քննարկմանը ներկայացնել կառավարության հեղինակ...
Մշակույթը նպաստում է փոխհարաբերությունների զարգացմանը
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Իտալիայի Պեզարո քաղաքի քաղաքապետ Լուկա Չերիշոլիին: Հանդիպմանը ներկա էր Հայաստանում Իտալիայի դեսպան Մարկո Կլեմենտեն: Պարոն Չերիշոլին Հայաստանում է Իտալիայի մշակույթի օրերին անցկացման առիթով եւ ներկայացնում է Պեզարոյի մշակութային արժեքները: Հ...

Meeting with the Committee Members of CoE Sports Development
On October 21, Vahan Hovannisyan, NA Vice President and Hranush Hakobyan, the Chairwoman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth, met the committee members of CoE Sports Development.Mr. Hovannisyan familiarized the guests with the law-making activity related to the spor...
On October 21, RA NA President Artur Baghdasaryan, received Panayota Mavromichali, the newly appointed Greek Ambassador to Armenia. During the meeting, the development issues related to Greek-Armenian further relations were discussed and the deepening of the ties between the parliaments was stressed...
On October 21, the NA working deliberations were held, which presided Artur Baghdasaryan.The draft resolution on making addenda to the agenda of the sixth session of the third convocation of NA and the draft agenda of October 24-27, 2005 four-day sittings were debated during the deliberations. 12 bi...
On October 21 the NA Standing Committees’ regular sittings were held.At the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs, which presided Mher Shahgeldyan, the Chairman of the Committee, it was decided in the second reading to present for discussion of parliament the gover...
The Culture Promotes the Development of Relations
On October 21 RA NA President Artur Baghdasaryan received Luca Ceriscioli, mayor of the city of Pesaro, Marco Clemente, Ambassador of Italy to Armenia attended the meeting.Mr. Ceriscioli is in Armenia on the occasion of the days of the cultural days of Italy and presents the cultural values of Pesar...