Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները իրականացրեցին երկրորդ ծառատունկը
Նոյեմբերի  16-ին Եռաբլուր պանթեոնի «Երիտասարդական խորհրդարան» եղեւնիների պուրակում Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները  իրականացրեցին  երկրորդ   ծառատունկը: Երիտասարդներն  այս անգամ եւս տնկեցին  150  եղեեւնի:  Միջոցառմանը ներկա էր նաեւ ԱԺ գիտության , կրթության, երիտասարտության, մշակույթի եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը:
Նշենք, որ  « Խորհրդարանական պուրակը»  ի հիշատակ Արցախյան պատերազմում զոհված հայ քաջորդիների՝  Եռաբլուր պանթեոնում  հիմնվել էր այս տարվա մայիսի  1-ին,   ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի  աջակցությամբ:        Առաջին ծառատունկի ժամանակ կրկին տնկվել էր 150 ծառ: Տարածքը    գտվում է ուշադրության կենտրոնում  եւ   երիտասարդ խորհրդարանականները    յուրաքանչյուր ամիս պարբերաբար  լինում են պուրակում, մաքրում  ու  ջրում  են նորատունկ եղեւնիները:  Ծառերն այսօր ոչ միայն կանգուն են, այլեւ լավ աճում են:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՌԴ Պետական դումայի պատվիրակությանը
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ հարցերի, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Սլուցկու գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց  Ռուսաստանի Դաշնության հետ ռազմավարական եւ ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը   նոյեմբերի 18-26-ը պաշտոնական այցով կմեկնի  Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետություն, Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետություն եւ  Արգենտինայի Հանրապետություն` վերոնշյալ երկրների խորհրդարանների նախագահների հրավերներով: ԱԺ նախագահ...

Members of the Youth Parliament Plant Trees
On November 16 in the alley of fir-trees of the Youth Parliament of Yerablur Pantheon the members of the Youth Parliament planted trees second time. This time the youth again planted 150 fir trees. The Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Youth, Culture and Sport Artak Davtyan also attended the event.
Let us note that the Parliamentary Alley as a memory to the Armenian brave sons deceased in Artsakh war was founded in Yerablur Pantheon on May 1 of this year by the support of the NA President Hovik Abrahamyan. 150 trees were again planted first time. The territory is at the centre of attention and the young MPs every month regularly go to the alley, clean and water the newly planted fir trees. Today, the trees grow very well.
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Delegation of the RF State Duma
On November 16 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the delegation led by the Chairman of the Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Ties with Compatriots of the RF State Duma Leonid Slutsky.Welcoming the guests the NA President highly assessed the development of strategic and f...
The delegation led by the RA NA President on November 18-26 will leave for official visit to the Federal Republic of Brazil, the Oriental Republic of Uruguay and the Republic of Argentina at the invitations of the Presidents of the parliaments of the abovementioned countries. Deputies Davit Harutyun...