Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները իրականացրեցին երկրորդ ծառատունկը
Նոյեմբերի  16-ին Եռաբլուր պանթեոնի «Երիտասարդական խորհրդարան» եղեւնիների պուրակում Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները  իրականացրեցին  երկրորդ   ծառատունկը: Երիտասարդներն  այս անգամ եւս տնկեցին  150  եղեեւնի:  Միջոցառմանը ներկա էր նաեւ ԱԺ գիտության , կրթության, երիտասարտության, մշակույթի եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը:
Նշենք, որ  « Խորհրդարանական պուրակը»  ի հիշատակ Արցախյան պատերազմում զոհված հայ քաջորդիների՝  Եռաբլուր պանթեոնում  հիմնվել էր այս տարվա մայիսի  1-ին,   ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի  աջակցությամբ:        Առաջին ծառատունկի ժամանակ կրկին տնկվել էր 150 ծառ: Տարածքը    գտվում է ուշադրության կենտրոնում  եւ   երիտասարդ խորհրդարանականները    յուրաքանչյուր ամիս պարբերաբար  լինում են պուրակում, մաքրում  ու  ջրում  են նորատունկ եղեւնիները:  Ծառերն այսօր ոչ միայն կանգուն են, այլեւ լավ աճում են:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՌԴ Պետական դումայի պատվիրակությանը
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ հարցերի, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Սլուցկու գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց  Ռուսաստանի Դաշնության հետ ռազմավարական եւ ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը   նոյեմբերի 18-26-ը պաշտոնական այցով կմեկնի  Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետություն, Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետություն եւ  Արգենտինայի Հանրապետություն` վերոնշյալ երկրների խորհրդարանների նախագահների հրավերներով: ԱԺ նախագահ...

Члены Молодежного парламента провели вторую посадку деревьев
16 ноября члены Молодежного парламента провели вторую посадку деревьев в “Парламентском парке” Ераблурского пантеона. Молодежь и на этот раз посадила 150 елей. На мероприятии присутствовал председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян.
“Парламентский парк”, заложенный 1 мая с.г. в пантеоне “Ераблур” при содействии Председателя НС О.Абраамяна в память о павших в Арцахской войне сынах Армении, постоянно находится в центре внимания молодых парламентариев.
Председатель НС РА О.Абраамян принял делегацию Государственной Думы РФ
16 ноября Председатель НС РА О.Абраамян принял делегацию, возглавляемую председателем Комитета Государственной Думы РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Л.Слуцким. Приветствуя гостей, спикер НС высоко оценил развитие стратегических и союзнических отношений с РФ во вс...
Делегация, возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном, 18-26 ноября будет находиться с официальным визитом в Федеративной Республике Бразилия, Восточной Республике Уругвай и Аргентинской Республике – по приглашению председателей парламентов указанных стран. В составе официальной делегации – депу...