ԱԺ պատվիրակությունը Սանկտ Պետերբուրգում
Նոյեմբերի 29-ին  շարունակվեցին  ԱՊՀ  ՄԽՎ աշխատանքները: Տավրիկյան պալատի    Խորհրդարանական   դահլիճում կայացավ  ՄԽՎ լիագումար նիստը, որին մասնակցեց  ԱԺ պատվիրակությունը՝ Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորությամբ: Նիստի ավարտից  հետո  կայացավ  պ...
Նոյեմբերի 29-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում   էր Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի չորրորդ  նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ դեկտեմբերի 2-5-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մա...
Նոյեմբերի 29-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը: ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում  Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ Իշխան Խաչատրյանը ընտրվեց հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: Այնուհետեւ հանձնաժողովը  երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց  «Զբաղվածության մասին» եւ «Վ...

Делегация НС в Санкт-Петербурге
29 ноября  в Таврическом дворце Санкт-Петербурга была продолжена работа МПА СНГ. После пленарного заседания, в котором приняла участие делегация НС РА во главе с вице-спикером парламента Э.Нагдалян, состоялась пресс-конференция глав делегаций. На ней, в ответ на вопрос о планах Армении относите...
29.11.2013
29 ноября состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС О.Абраамян.Oбсуждались  проекты решений повесток дня четвертой сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 2-5 декабря. В проект повестки дня четвертой сессии НС вошло 15 вопросов. В проект повестки д...
29 ноября состоялись заседания постоянных комиссий НС – по социальным вопросам, по вопросам территориального управления и местного самоуправления, по государственно-правовым вопросам – соответственно под председательством А.Акопяна, С.Маргаряна, Д.Арутюняна.На заседаниях обсуждались во втором или тр...