ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը   նոյեմբերի 18-26-ը պաշտոնական այցով կմեկնի  Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետություն, Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետություն եւ  Արգենտինայի Հանրապետություն` վերոնշյալ երկրների խորհրդարանների նախագահների հրավերներով: ԱԺ նախագահի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակության  կազմում են պատգամավորներ Դավիթ Հարությունյանը, Արտակ Դավթյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Հեղինե Բիշարյանը, Մարգարիտ Եսայանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Ռուբիկ Հակոբյանը, Տաճատ Վարդապետյանը:
Բրազիլիայում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպում կունենա  Ազգային կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Էնրիկե Ալվեսի հետ:  Նախատեսված է հանդիպում Բրազիլիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի հետ: Սան Պաուլոյում  ԱԺ նախագահը հանդիպում կունենա քաղաքապետ Ֆերնանդո Հադդադի եւ Բրազիլիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների  հետ:
Մոնտեվիդեոյում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպումներ կունենա  Ուրուգվայի փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Դանիլո Աստորիի  եւ   Ուրուգվայի խորհրդարանի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խերման Կարդոսոյի հետ :ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Մոնտեվիդեոյում կհանդիպի Ուրուգվայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ :
Բուենոս Այրեսում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպումներ կունենա  Արգենտինայի փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Ամադո Բուդուի եւ Արգենտինայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Խուլիան Դոմինգեսի հետ: Աժ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպում կունենա նաեւ արգենտինահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ :
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՌԴ Պետական դումայի պատվիրակությանը
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ հարցերի, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Սլուցկու գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց  Ռուսաստանի Դաշնության հետ ռազմավարական եւ ...
Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները իրականացրեցին երկրորդ ծառատունկը
Նոյեմբերի  16-ին Եռաբլուր պանթեոնի «Երիտասարդական խորհրդարան» եղեւնիների պուրակում Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները  իրականացրեցին  երկրորդ   ծառատունկը: Երիտասարդներն  այս անգամ եւս տնկեցին  150  եղեեւնի:  Միջոցառմանը ներկա էր նաեւ ԱԺ գիտութ...

Делегация, возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном, 18-26 ноября будет находиться с официальным визитом в Федеративной Республике Бразилия, Восточной Республике Уругвай и Аргентинской Республике – по приглашению председателей парламентов указанных стран. В составе официальной делегации – депутаты Д.Арутюнян, А.Давтян, Н.Зограбян, А.Рустамян, Э.Бишарян, М.Есаян, С.Фарманян, Р.Мурадян, Р.Акопян, Т.Вардапетян.
В Бразилии Председатель НС О.Абраамян встретится с председателем Палаты депутатов Национального конгресса Э.Алвесом. Намечены встречи с депутатской группой дружбы Бразилия – Армения. В Сан-Паулу спикер НС встретится с мэром города Ф.Хаддадом и представителями местной армянской общины.
В Монтевидео О.Абраамян встретится с  вице-президентом, председателем Сената Уругвая Д.Астори и председателем Палаты представителей парламента Уругвая Х.Кардосо. Спикер НС РА встретится также с представителями армянской общины Уругвая.
В Буэнос-Айресе Председатель НС РА О.Абраамян встретится с вице-президентом, председателем Сената  Аргентины А.Буду и председателем Палаты депутатов Национального Конгресса Аргентины   Х.Домингесом. Делегация, возглавляемая спикером НС, встретится также с представителями местной армянской общины.
Председатель НС РА О.Абраамян принял делегацию Государственной Думы РФ
16 ноября Председатель НС РА О.Абраамян принял делегацию, возглавляемую председателем Комитета Государственной Думы РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Л.Слуцким. Приветствуя гостей, спикер НС высоко оценил развитие стратегических и союзнических отношений с РФ во вс...
Члены Молодежного парламента провели вторую посадку деревьев
16 ноября члены Молодежного парламента провели вторую посадку деревьев в “Парламентском парке” Ераблурского пантеона. Молодежь и на этот раз посадила 150 елей. На мероприятии присутствовал председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян. “Парл...