ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը   նոյեմբերի 18-26-ը պաշտոնական այցով կմեկնի  Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետություն, Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետություն եւ  Արգենտինայի Հանրապետություն` վերոնշյալ երկրների խորհրդարանների նախագահների հրավերներով: ԱԺ նախագահի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակության  կազմում են պատգամավորներ Դավիթ Հարությունյանը, Արտակ Դավթյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Հեղինե Բիշարյանը, Մարգարիտ Եսայանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Ռուբիկ Հակոբյանը, Տաճատ Վարդապետյանը:
Բրազիլիայում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպում կունենա  Ազգային կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Էնրիկե Ալվեսի հետ:  Նախատեսված է հանդիպում Բրազիլիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի հետ: Սան Պաուլոյում  ԱԺ նախագահը հանդիպում կունենա քաղաքապետ Ֆերնանդո Հադդադի եւ Բրազիլիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների  հետ:
Մոնտեվիդեոյում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպումներ կունենա  Ուրուգվայի փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Դանիլո Աստորիի  եւ   Ուրուգվայի խորհրդարանի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խերման Կարդոսոյի հետ :ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Մոնտեվիդեոյում կհանդիպի Ուրուգվայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ :
Բուենոս Այրեսում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպումներ կունենա  Արգենտինայի փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Ամադո Բուդուի եւ Արգենտինայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Խուլիան Դոմինգեսի հետ: Աժ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպում կունենա նաեւ արգենտինահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ :
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՌԴ Պետական դումայի պատվիրակությանը
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ հարցերի, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Սլուցկու գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց  Ռուսաստանի Դաշնության հետ ռազմավարական եւ ...
Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները իրականացրեցին երկրորդ ծառատունկը
Նոյեմբերի  16-ին Եռաբլուր պանթեոնի «Երիտասարդական խորհրդարան» եղեւնիների պուրակում Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները  իրականացրեցին  երկրորդ   ծառատունկը: Երիտասարդներն  այս անգամ եւս տնկեցին  150  եղեեւնի:  Միջոցառմանը ներկա էր նաեւ ԱԺ գիտութ...

The delegation led by the RA NA President on November 18-26 will leave for official visit to the Federal Republic of Brazil, the Oriental Republic of Uruguay and the Republic of Argentina at the invitations of the Presidents of the parliaments of the abovementioned countries. Deputies Davit Harutyunyan, Artak Davtyan, Naira Zohrabyan, Armen Rustamyan, Heghine Bisharyan, Margarit Yesayan, Samvel Farmanyan, Ruzanna Muradyan, Rubik Hakobyan, Tatshat Vardapetyan are in the official delegation led by the NA President.
In Brazil the NA President Hovik Abrahamyan will have a meeting with the President of the Chamber of Deputies of the National Congress Henrique Alves. A meeting with Brazil-Armenia Parliamentary Friendship Group is envisaged. In São Paulo the NA President will have meetings with the Mayor Fernando Haddad and the representatives of the Armenian community of Brazil.
In Montevideo the NA President Hovik Abrahamyan will have meetings with the Vice President, President of the Senate of Uruguay Danilo Astori and the President of the House of Representatives of the Uruguayan Parliament Herman Cardoso.
In Buenos Aires the NA President Hovik Abrahamyan will have meetings with the Vice President, the President of the Senate of Argentina Amado Boudou and the President of the Chamber of Deputies of the Argentinean National Congress Julian Dominguez. The delegation led by the NA President will also have a meeting with the representatives of the Argentinean Armenian community.
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Delegation of the RF State Duma
On November 16 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the delegation led by the Chairman of the Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Ties with Compatriots of the RF State Duma Leonid Slutsky.Welcoming the guests the NA President highly assessed the development of strategic and f...
Members of the Youth Parliament Plant Trees
On November 16 in the alley of fir-trees of the Youth Parliament of Yerablur Pantheon the members of the Youth Parliament planted trees second time. This time the youth again planted 150 fir trees. The Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Youth, Culture and Sport Artak Davtya...