Նոյեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների եւ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովները կազմակերպել էին համատեղ խորհրդարանական լսումներ` «ՀՀ եւ ԵՄ միջեւ վիզաների տրամադրումը դյուրացնելու մասին» համաձայնագրի եւ «Եվրոպական համայնքների եւ դրանց անդամ պետությունների` մի կողմից, եւ ՀՀ` ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց Դվինի հնավայր
Նոյեմբերի 4-ին ՀՀ Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, Աժ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի, փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանի, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանի եւ հանձնաժողովի անդամների, ինչպես նաեւ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի ...
Ավարտվեցին «ՀՀ 2014թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի համատեղ քննարկումները ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում
Նոյեմբերի 4-ին ՀՀ Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների hամատեղ նիստում քննարկվեց «ՀՀ 2014թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով նախատեսված արդյունաբերության, քաղաքաշինության, տրանսպորտի եւ կապի, էներգետիկ համակարգի եւ բնական պաշարնե...

4 ноября постоянные комиссии НС  по внешним сношениям и по вопросам европейской интеграции организовали парламентские слушания – по упрощению визового режима между Республикой Армения  и Европейским Союзом на основе соответствующих международных соглашений. Слушания проведены при содействи...
04.11.2013
Председатель НС О.Абраамян посетил Двинское городище
4 ноября Председатель НС О.Абраамян, вице-спикер НС Э.Нагдалян, вице-премьер А.Геворкян, председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян и члены комиссии, а также министр культуры РА А.Погосян и губернатор Араратской области А.Григорян посетил...
В постоянных комиссиях НС завершились совместные обсуждения проекта Закона РА “О Государственном бюджете РА на 2014 год”
4 ноября состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС – по финансово-кредитным и бюджетным вопросам и по экономическим вопросам. На заседании обсуждался проект закона РА “О Государственном бюджете РА на 2014 год” – по ассигнованиям на деятельность и программы ведомств и сфер, курируемых на...