Նոյեմբերի 8-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարում  էր Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը: Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի չորրորդ  նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ նոյեմբերի 11-14-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որ...
08.11.2013
Նոյեմբերի 8-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ քննարկեց եւ ԱԺ աշնանային նստաշրջանի եւ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերում ընդգրկվելու համար դրական եզրակացություն տվեց երկու օրենսդրական նախաձեռնությունների: ՀՀ կառավարությանն առընթեր ՀՀ ո...
Քննարկում ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովում
Նոյեմբերի 8-ին ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպել էր քննարկում՝ ամփոփելու «ՀՀ 2014թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկման արդյունքները:Քննարկմանը մասնակցում էին պատգամավորներ, մարզպետարանների ներկայացուցիչներ, փորձագետներ, ԱՄՆ Մ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Ուիլյամ Հենլոնի հետ
Նոյեմբերի 8-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Ուիլյամ Հենլոնի հետ: Պարոն Հենլոնը կարեւորեց ԵԱՀԿ գրասենյակի եւ ՀՀ ԱԺ համագործակցությունը: Նա ներկայացրեց ԵԱՀԿ գրասենյակի նոր նախաձեռնությունները: Ուիլյամ Հենլոնը նշեց, որ կատարվել է ՀՀ օրենսդրական...

8 ноября состоялось рабочее совещание парламента, которое вела вице-спикер НС Э.Нагдалян. Oбсуждались  проекты решений повесток дня четвертой сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 11-14 ноября. В проект повестки дня четвертой сессии НС вошли 14 вопросов. В проект повестки ...
08.11.2013
8 ноября состоялось заседания постоянных комиссий НС – по государственно-правовым вопросам и по экономическим вопросам – соответственно под председательством Д.Арутюняна и В.Айвазяна.На заседаниях обсуждались в первом или втором чтениях проекты поправок в законы РА “Регламент НС”, “О бюджетной систе...
Дебаты в Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления и местного самоуправления
8 ноября в Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления и местного самоуправления прошли итоговые дебаты по проекту Закона РА “О Государственном бюджете РА на 2014 год”. В обсуждении приняли участие депутаты НС, представители областных администраций, эксперты, а также сотрудники US...
Вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с заместителем директора Ереванского офиса ОБСЕ У.Хенлоном
8 ноября вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с заместителем директора Ереванского офиса ОБСЕ Уильямом Хенлоном. Г-н Хенлон подчеркнул важность сотрудничества офиса ОБСЕ и НС РА, отметив, в частности, проделанную работу по оценке законодательного процесса РА.Вице-спикер НС Э.Нагдалян, особо выделив...