Նոյեմբերի 8-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարում  էր Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը: Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի չորրորդ  նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ նոյեմբերի 11-14-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որ...
08.11.2013
Նոյեմբերի 8-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ քննարկեց եւ ԱԺ աշնանային նստաշրջանի եւ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերում ընդգրկվելու համար դրական եզրակացություն տվեց երկու օրենսդրական նախաձեռնությունների: ՀՀ կառավարությանն առընթեր ՀՀ ո...
Քննարկում ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովում
Նոյեմբերի 8-ին ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպել էր քննարկում՝ ամփոփելու «ՀՀ 2014թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկման արդյունքները:Քննարկմանը մասնակցում էին պատգամավորներ, մարզպետարանների ներկայացուցիչներ, փորձագետներ, ԱՄՆ Մ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Ուիլյամ Հենլոնի հետ
Նոյեմբերի 8-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Ուիլյամ Հենլոնի հետ: Պարոն Հենլոնը կարեւորեց ԵԱՀԿ գրասենյակի եւ ՀՀ ԱԺ համագործակցությունը: Նա ներկայացրեց ԵԱՀԿ գրասենյակի նոր նախաձեռնությունները: Ուիլյամ Հենլոնը նշեց, որ կատարվել է ՀՀ օրենսդրական...

On November 8 the RA NA working consultation presided over by the Vice President of the National Assembly Hermine Naghdalyan was held. The draft decisions on the agenda of the fourth session of the National Assembly of the fifth convocation and the November 11-14 NA four-day sittings were debat...
08.11.2013
On November 8 the NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Davit Harutyunyan debated and endorsed two legislative initiatives for including them in the agendas of the NA autumn session and upcoming four-day sittings. The Deputy Head of the RA Police adjunct to the RA Govern...
Discussion at the NA Standing Committee on Territorial Management and Local Self-Government
On November 8 the sittings of the NA Standing Committees were held. The NA Standing Committee on Territorial Management and Local Self-Government organized a discussion to sum up the results of the RA draft law “On 2014 RA State Budget.”Deputies, representatives form the municipalities, ex...
RA NA Vice President Hermine Naghdalyan Meets with the Deputy Head of the OSCE Office in Yerevan William Hanlon
On November 8 the RA NA Vice President Hermine Naghdalyan met with the Deputy Head of the OSCE Office in Yerevan William Hanlon. Mr Hanlon highlighted the cooperation between the OSCE Office and the RA NA. He introduced the new initiatives of the OSCE Office. William Hanlon noted that preliminary ev...