ԱԺ պատգամավորները հանդիպեցին Արգենտինայի Ազգային կոնգրեսի Արգենտինա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ
Նոյեմբերի 26-ին Բուենես Այրեսում հայ խորհրդարանականները հանդիպեցին Արգենտինայի Ազգային կոնգրեսի Սենատի եւ Պատգամավորների պալատի Արգենտինա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ: Հանդիպմանը քննարկվեցին երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, այդ թվում միջխորհրդարանական համագործակցության ...
Նոյեմբերի 26-ին Բուենոս Այրեսում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնական այցի շրջանակներում հանդիպեց Արգենտինայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Խուլիան Դոմինգեսի հետ: Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը վստահություն հայտնեց, որ երկու երկրների բա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Ազգային կոնգրեսում հանդիպեց Արգենտինայի Հանրապետության փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Ամադո Բուդուի հետ
Նոյեմբերի 26-ին պաշտոնական այցով Արգենտինայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Ազգային կոնգրեսում հանդիպեց Արգենտինայի Հանրապետության փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Ամադո Բուդուի հետ: ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց պաշտոնական հրավերի ու ջերմ ընդունելության համար եւ նշեց, որ...
Նոյեմբերի 26-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ քննարկեց եւ դրական եզրակացություն տվեց երկրորդ ընթերցման ներկայացված «Քաղաքացիական հատուկ ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օր...

Депутаты НС встретились с членами группы дружбы Аргентина – Армения Национального Конгресса Аргентины
26 ноября в Буэнос-Айресе армянские парламентарии встретились с членами группы дружбы Аргентина – Армения Сената и Палаты депутатов Национального Конгресса Аргентины.   На встрече обсуждался ряд вопросов, представляющий двусторонний интерес: углубление межпарламентского сотрудничества, вза...
26 ноября Председатель НС РА О.Абраамян в рамках официального визита встретился с председателем Палаты депутатов Национального Конгресса Аргентины Хулианом Домингесом.Поблагодарив за теплый прием, Председатель НС О.Абраамян выразил уверенность, что  сотрудничество, основанное на дружественных с...
Председатель НС РА О.Абраамян в Национальном Конгрессе встретился с вице-президентом, председателем Сената Аргентинской Республики А.Буду
26 ноября находящийся с официальным визитом в Аргентине Председатель НС РА О.Абраамян в Национальном Конгрессе встретился с вице-президентом, председателем Сената Аргентинской Республики Амадо Буду.Председатель НС, поблагодарив за официальное приглашение и теплый прием, отметил, что Армени...
26 ноября состоялись заседания постоянных комиссий НС – по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, по внешним сношениям и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам - соответственно под председательством К.Нагапетяна, А.Закаряна и Г.Минасяна.В соответствующих вышеуказанных комиссиях ...