Նոյեմբերի 13-ին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր Տավուշի մարզի սահմանամերձ Վազաշեն գյուղի դպրոցի աշակերտներին: Երեխաներին ուղեկցում էին Վազաշեն գյուղի գյուղապետը եւ մաթեմատիկայի ուսուցչուհին: Աշակերտները ԱԺ նիստերի դահլիճում ծանոթացան քառօրյա նստաշրջանի աշխատանքին:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ողջունելով աշակերտներին, ներկայացրեց խորհրդարանի կառուցվածքը, հիմնական գործառույթները, պատմեց ԱԺ մշտական հանձանաժողովների աշխատանքի եւ պատգամավորների գործունեության մասին:
Վազաշենի գյուղապետը՝ Լորիկ Բադիրյանը, եւ մաթեմատիկայի ուսուցչուհին՝ Զինա Աղաջանյանը, ներկայացրին սահմանամերձ համայնքի եւ դպրոցի խնդիրները: Երեխաները խոսեցին իրենց հետաքրքրող հարցերի մասին, որոնք վերաբերում էին սահմանամերձ գյուղերին, գյուղական դպրոցներին, կրթական ծրագրերին:
Նոյեմբերի 13-ին խորհրդարանը շարունակեց աշխատանքը՝ քվեարկությամբ վավերացնելով նախորդ օրը քննարկված «Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական ներդրումային բանկի միջեւ «Երեւանի մետրոպոլիտենի վերակառուցում-երկրորդ փուլ» ֆինանսական պայմանագիրը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը քվեարկության դրեց նաեւ «Լեռնա...

13 ноября в рамках программы “Открытый урок” в НС гостили учащиеся школы приграничного села Вазашен Тавушской области. Детей сопровождали староста села и учительница математики. Школьники в зале заседаний НС ознакомились с работой очередной сессии парламента.
Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян представил гостям структуру, основные функции НС, работу парламентских комиссий, деятельность депутатов.
В ходе встречи были подняты проблемы, касающиеся в основном   приграничного села и местной школы, образовательных программ.
13 ноября парламент продолжил работу, голосованием приняв обсуждавшийся на предыдущем заседании финансовый договор между РА и Европейским ивестиционным банком “Реконструкция Ереванского метрополитена - второй этап”. Председатель НС О.Абраамян вынес на голосование также проект закона “О признании Наг...