Հոկտեմբերի 27-ին Ազգային ժողովի այգում՝ Երվանդ Քոչարի կերտած հուշակոթողի մոտ, տեղի ունեցավ հիշատակի արարողություն: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, փոխնախագահներ Հերմինե Նաղդալյանը, Էդուարդ Շարմազանովը, պատգամավորները, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչները հարգանքի տուրք մատուցեցին 1999թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակին: Արարողությանը ներկա էին նաեւ զոհված պետական գործիչների հարազատները: Ներկաները ծաղիկներ դրեցին ՀՀ ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի, ՀՀ ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի, Յուրի Բախշյանի, Արմենակ Արմենակյանի, Ռուբեն Միրոյանի, Միքայել Քոթանյանի,  Հենրիկ Աբրահամյանի, Լեոնարդ Պետրոսյանի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ:
Ռիմա Դեմիրճյանը շնորհակալություն հայտնեց Հովիկ Աբրահամյանին, բոլոր ներկաներին, որ հերթական անգամ հավաքվել են` հարգելու նահատակների հիշատակը, եւ որ այդ արարողությունը դարձել է ավանդույթ: Տիկին Դեմիճյանը հույս հայտնեց, որ այս ավանդույթը կփոխանցվի սերնդից սերունդ եւ կվկայի այն մասին, որ հոկտեմբերի 27-ը չունի վաղեմության ժամկետ, միշտ հիշվելու է եւ չի ներվելու:

27 октября в парке НС РА состоялась церемония памяти жертв злодеяния, совершенного 27 октября 1999 г., в которой приняли участие Председатель НС О.Абраамян, вице-спикеры парламента Э.Нагдалян и Э.Шармазанов, депутаты НС, сотрудники аппарата НС, а также родные  погибших общественно-политических деятелей. Участники церемонии возложили цветы к мемориалу, увековечившему память Национального Героя РА К.Демирчяна, Национального Героя РА В.Саркисяна, Ю.Бахшяна, А.Арменакяна, Р.Мирояна, М.Котаняна, Г.Абраамяна, Л.Петросяна.
Вдова К.Демирчяна поблагодарила О.Абраамяна, всех присутствующих за память и уже установившуюся традицию собираться в этот день в парке НС у памятника погибшим. Римма Демирчян выразила надежду, что “скорбная дата будет отмечаться всегда, из поколения в поколение, и свидетельствовать о том, что преступление 27 октября не имеет срока давности и не будет прощено”.