Հոկտեմբերի 21-ին Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստը:
ՀՀ կառավարությանն առընթեր ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Արթուր Օսիկյանը պատգամավորների քննարկմանը ներկայացրեց 2008 թվականի նոյեմբերի 14-ին Քիշնեւում ստորագրված «Հրազենի, ռազմամթերքի, պայթուցիկ նյութերի եւ պայթուցիկ սարքերի անօրինական պատրաստման եւ շրջանառության դեմ պայքարում Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների համագործակցության մասին» համաձայնագիրը (կից վերապահումով): Նշելով, որ հրազենի, ռազմամթերքի, պայթուցիկ նյութերի եւ պայթուցիկ սարքավորումների անօրինական պատրաստումը եւ շրջանառությունը ձեռք են բերում անդրազգային բնույթ եւ դրանց դեմ պայքարը պահանջում է փոխգործակցություն եւ միջազգային համագործակցության շրջանակներում ջանքերի համակարգում, ուստի, ըստ հիմնական զեկուցողի, համաձայնագրի վավերացումը հնարավորություն կընձեռի բարելավել կողմերի համագործակցության իրավա-պայմանագրային բազան եւ աջակցել զենքերի անօրինական պատրաստման եւ շրջանառության դեմ պայքարի ոլորտում կողմերի պետությունների օրենսդրության ներդաշնակեցմանը:
Քննարկված համաձայնագիրը հանձնաժողովի դրական եզրակացությամբ կներկայացվի խորհրդարանի քննարկմանն ու վավերացմանը:
Մեկնարկեց ԱԺ հերթական քառօրյան
Հոկտեմբերի 21-ին Ազգային ժողովն սկսեց հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը տեղեկացրեց, որ  38-րդ ընտրատարածքից ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել Արմեն Կարապետյանը: Աժ նախագահը եւ պատգամավորները շնորհավորեցին նորընտիր պատգամավորին: Ազգային ժողովը քննարկեց եւ հաստատե...
«Բաց դաս» ծրագրի հյուրերը թիվ 170 ավագ դպրոցի աշակերտներն էին
Հոկտեմբերի 21-ին Ազգային ժողով այցելած Երեւանի թիվ 170 ավագ դպրոցի մի խումբ աշակերտներ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում ներկա գտնվեցին խորհրդարանի նիստին, այնուհետեւ հանդիպեցին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանի հետ: Հան...
Հոկտեմբերի 21-ին ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճում ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ԱԺ պատվո մեդալով պարգեւատրեց Արաբական Միացյալ Էմիրություններում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գեղամ Ղարիբջանյանին, Շարժայի Բանկի կառավարիչ Վարուժան Ներգիզյանին, «Կապրիոլե քոնսթրաքշն» շինարարական կազմակերպության նախագահ, ճարտարապետ ...

21 октября состоялось заседание Постоянной комиссии НС по внешним сношениям под председательством А.Закаряна.
Заместитель начальника Полиции РА при Правительстве РА А.Осикян представил депутатам на обсуждение “Соглашение о сотрудничестве государств-участников СНГ в борьбе с незаконным изготовлением и оборотом огнестрельного оружия,  боеприпасов, взрывчатых веществ и взрывных устройств”, подписанное в Кишиневе 14 ноября 2008 г.
Обсуждавшееся соглашение с положительным заключением профильной комиссии будет представлено парламенту к обсуждению и ратификации.
21.10.2013
21 октября Национальное Собрание начало работу четырехдневных заседаний.Председатель НС О.Абраамян проинформировал, что от 38-го избирательного участка  депутатом избран А.Карапетян. Спикер парламента и депутаты поздравили новоизбранного коллегу.  Национальное Собрание обсудило и утвердило...
Гости программы “Открытый урок” – учащиеся старшей школы N 170
21 октября посетившая НС группа учащихся старшей школы N170 в рамках программы “Открытый урок” присутствовала на заседании парламента, затем встретилась с председателем Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтяном. В ходе встречи председатель ком...
21 октября в Позолоченном зале парламента Председатель НС РА О.Абраамян наградил Почетной медалью НС управляющего Банка Шаржи В.Нергизяна, председателя строительной компании “Каприоле констракшн”, архитектора Г.Согомоняна, Чрезвычайного и Полномочного Посла РА в ОАЭ Г.Гарибджаняна – за большой вклад...