Հունիսի 10-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ  Ղուլյանին.
«Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից Ձեզ եմ հղում ջերմ եւ անկեղծ շնորհավորանքներս` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի բարձր պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Վստահ եմ,  որ մեր խորհրդարանների միջեւ հաստատված ջերմ հարաբերությունները հետագայում եւս կշարունակեն զարգանալ համագործակցության եւ փոխըմբռնման ոգով»:
Հունիսի 10-ին խորհրդարանը, շարունակելով քառօրյա նիստերի աշխատանքը, քվեարկությամբ վավերացրեց նախօրդ օրը քննարկված չորս համաձայնագրերը եւ ընդունեց «Հողի հարկի արտոնություններ տրամադրելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագիծը: 80 կողմ, 1 դեմ եւ  0 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցութ...

10 июня Председатель Национального Собрания РА Овик Абраамян направил поздравления Председателю Национального Собрания НКР Ашоту Гуляну:
“От имени Национального Собрания Республики Армения и своего лично шлю Вам свои теплые и искренние поздравления   в связи с переизбранием на высокий пост Председателя Национального Собрания Нагорно-Карабахской Республики.
Убежден, что установившиеся между нашими парламентами теплые отношения и впредь будут развиваться в духе сотрудничества и взаимопонимания”.
10 июня парламент, продолжая работу четырехдневных заседаний,   проголосовал за  ратификацию обсуждавшихся в предыдущий день четырех соглашений и принял законопроект “О внесении изменения в закон РА “О предоставлении льгот по  земельному налогу”. В соотношении голосов 80 – “за”, ...