Մեկնարկեց ասմունքի մանկապատանեկան փառատոնի երկրորդ փուլը
«ԱԺ բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանավորությամբ, ՀՀ մշակույթի նախարարության, «Մետաքսյա Սիմոնյան» եւ «Նոր մշակութային քաղաքականություն» հիմնադրամների նախաձեռնությամբ անցկացվում է ասմունքի մանկապատանեկան հանրապետական մրցույթ-փառատոն, որը նվիրված է հայ ազգային պոեզիային: Հայաստանի մարզերի, Ջավախքի եւ Արցախի դպրոցների 11-17 տարեկան 2000 դպրոցականներ արդեն մասնակցել են փառատոնի առաջին փուլին:
Հոկտեմբերի 20-ին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ներկայությամբ մեկնարկեց փառատոնի երկրորդ փուլը:   Արարատի, Արտաշատի եւ Մասիսի  դպրոցների 28 ներկայացուցիչներ արտասանեցին Չարենցի, Իսահակյանի, Սահյանի, Սեւակի  ստեղծագործություններից:  Արարատի մարզային փուլի մասնակիցներից վեցը ճանաչվեցին  հաղթողներ, որոնք ներկայացնում էին 11-13 եւ 14-17 տարիքային խմբերը: Մասնակիցներն ու հաղթողները պարգեւատրվեցին գրքերով ու ծաղիկներով:  Արարատի մարզային փուլի հաղթողները  կմասնակցեն  փառատոնի եզրափակիչ փուլին, որը կկայանա դեկտեմբերին:
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը հոկտեմբերի 20-ին հանդիպեց Նիդեռլանդների  խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ  պրն. Հենկ Յան Օրմելի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով հյուրերին` Արմեն Ռուստամյանը նշեց այս...
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Նիդեռլանդների խորհրդարանի պատվիրակությանը
Հոկտեմբերի 20-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Նիդեռլանդների խորհրդարանի արտաքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՆԱՏՕ Խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ Հենկ Յան Օրմելի գլխավորած պատվիրակությանը:Ողջունելով հյուրերին ՀՀ ԱԺ հարկի ներքո` խորհրդարանի նախագահը բարձր գնահատեց հ...
Հոկտեմբերի 20-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Արիստոմեն Վարուդակիսին:Հանդիպման ընթացքում ՀՀ ԱԺ նախագահը եւ ՀԲ գրասենյակի ղեկավարը քննարկեցին այդ միջազգային կառույցի աջակցությամբ բարեփոխումների իրականացման եւ ՀՀ ԱԺ մասնագիտա...
Հոկտեմբերի 20-ին Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը, քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը, խմբակցության անդամներ Վոլոդյա Բադալյանը եւ Կարեն Ավագյանը հանդիպեցին Նիդեռլանդների խորհրդարանական մեծամասնության` քրիստոնյա-դեմոկրատների ներկայացուցիչ, արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ն...

In the framework of the program of “Open Doors of the National Assembly,” under the patronage of Mr. Hovik Abrahamyan, President of the National Assembly, Recitation Children-Youth Republican Contest –Festival was held, which was dedicated to the Armenian National Poetry. 2000 students of 11-16 ages from Armenian provinces Javakhk and Nagorno Karabakh have already participated in the first stage of the festival.
On October 20, with participation of Mr. Hovik Abrahamyan, President of the National Assembly, the second stage of the festival began. 28 representatives of the Ararat, Artashat and Masis schools recited Charents, Isahakyan and Sevak. 6 students of 11, 13 and 14-16 ages of Ararat province were recognized as winners. The participants and winners were awarded with books and flowers. Ararat province winners will participate in the closing stage of the festival, which will be held in December.
On October 20, the Chairman of NA Standing Committee on Foreign Affairs of the National Assembly Mr. Armen Rustamyan met with the delegation headed by the Chairman of the Committee on Foreign Affairs of the Parliament of the Netherlands Mr. Henk Yan Ormel.Greeting the guest, Mr. Armen Rustamyan note...
RA NA President Receives the Delegation of the Parliament of the Netherlands
On October 20 President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received the delegation led by the Chairman of the Standing Committee on Foreign Affairs of the Netherlands, Vice President of the NATO Parliamentary Assembly Mr. Henk Jan Ormel.Welcoming the guests in the National Assembly, the P...
On October 20 President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received Head of the World Bank (WB) Armenian Office Mr. Aristomene Varoudakis.During the meeting RA NA President and the Head of the WB Office discussed the possible programs of the fulfillment of the reforms and the development ...
On October 20 Head of RPA faction of the National Assembly Mr. Galust Sahakyan, Secretary Mr. Edward Sharmazanov, members of the factions Mr. Volodya Badalyan and Mr. Karen Avagyan met the parliamentary delegation led by the representative of Christian-Democrats (parliamentary majority of the Nether...