Հոկտեմբերի 1-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ, Արմեն Ռուստամյանի նախագահությամբ Ազգային ժողովում տեղի ունեցան «Նախաստորագրված  արձանագրությունները եւ Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցում էին օրե...
Բելգիայի Սենատի նախագահը հանդիպեց ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ
Հոկտեմբերի 1-ին Բելգիայի Սենատի նախագահ Արման դը Դեկերի  գլխավորած պատվիրակությունը խորհրդարանում հանդիպեց ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ Գագիկ Մինասյանը` խոսելով երկու ժողովուրդների բարեկամության մասին, համոզմունք հայտնեց, որ այցը նոր խթան կհանդիսանա երկո...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Բելգիայի Սենատի նախագահին
Հոկտեմբերի 1-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստան պաշտոնական այցով ժամանած Բելգիայի Սենատի նախագահ Արման դը Դեկերին:Ողջունելով հյուրին` պրն. Աբրահամյանը հայտնեց իր վստահությունը, որ Բելգիայի Սենատի նախագահի այցը կնպաստի երկու բարեկամ երկրների համագործակցության զարգացմանը: Նա...
Հարգելի գործընկերներ, տիկնայք եւ պարոնայք,Ողջունում եմ ձեզ եւ հույս հայտնում, որ այս լսումների ընթացքում մանրամասն կքննարկենք հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման ներկա փուլը, ինչպես նաեւ ձեռք բերված պայմանավորվածություններն արտացոլող նախաստորագրված երկու արձանագրությունները: Այս լսումն...

On October 1, 2009, on the initiative of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly, headed by Mr. Armen Rustamyan, Parliamentary Hearings in the National Assembly on “Initiated Protocols and the Normalization Process of Armenia-Turkey Relations” were held. Representatives ...
President of the Belgian Senate Armand De Decker Meets with the Representatives of the Factions of the National Assembly
On October 1, the delegation headed by the President of the Belgian Senate, Armand De Decker, met in the parliament with the representatives of the factions of the National Assembly. Mr. Gagik Minasyan, member of the faction RPA, talking about the friendship of the two countries, expressed assurance...
President of the National Assembly Hovik Abrahamyan Receives President of the Belgium Senate
On October 1, 2009, President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan, received the President of the Belgian Senate Mr. Armand De Decker, who was in Armenia on an official visit.Welcoming the guest, Mr. Abrahamyan expressed confidence that the visit of the Belgian Senate President will contrib...
Dear colleagues,Ladies and gentlemen,I welcome you and express hope that during these hearings we’ll discuss in detail the current stage of normalization of the Armenian-Turkish relations, as well as the two initiated protocols reflecting the reached agreements.The goal of these hearings is to ...