Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց հարկային փաթեթը
Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 28-ի նիստում քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրակարգային բոլոր նախագծերը` անցավ մի շարք միջազգային պայմանագրերի քննարկմանը:2008 թվականի դեկտեմբերի 9-ին Բրյուսելում ստորագրված` «Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական համայնքի միջեւ օդային հաղորդակցությունների որ...
Հոկտեմբերի 28-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հարավային Կովկասի հարցերով Եվրոպական միության ներկայացուցիչ Պիտեր Սեմնեբիին:Հանդիպման առանցքում  առանց նախապայմանների հայ-թուրքական հարաբերությունները կանոնակարգելու գործընթացն էր: Պրն Աբրահամյանը վերահաստատեց հայկական կողմի ...
Հոկտեմբերի 28-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Բրիտանական խորհրդի Հարավարեւելյան տարածաշրջանի տնօրեն Մայքլ Բերդին:Ողջունելով հյուրին` խորհրդարանի նախագահն ընդգծեց, որ ՀՀ ԱԺ-ը պատրաստ է սերտորեն համագործակցել Բրիտանական խորհրդի հետ: Նա մասնավորապես կարեւորեց Հայաստանի քաղաքական կյ...
ՀՀ Ազգային ժողովի` որպես բարձրագույն ներկայացուցչական եւ օրենսդիր մարմնի գործունեության հրապարակայնության, ինչպես նաեւ ԱԺ նստավայրի, որպես Երեւան քաղաքի պատմության եւ մշակույթի անշարժ հուշարձանի ճանաչողական նպատակով հանրության  հասանելիությունն ապահովելու  նպատակով,  2009թ. հունիսի 29...

On October 28, RA President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received Mr. Peter Semneby, EU Special Representative for the South Caucasus.The sides focused on normalization of the Armenian-Turkish relations without preconditions during the meeting.Mr. Abrahamyan reaffirmed the position ...
On October 28, President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received Mr. Michael Bird, Regional Director of the Southeast British Council.Greeting the guest, the president of the parliament stressed that RA NA is ready to cooperate closely with the British Council. He particularly highlig...
In order to publicize the activity of the National Assembly of the Republic of Armenia as a higher authoritative and executive body, as well as residence of the National Assembly, for cognitive reasons as history of the city of Yerevan and immovable monument of culture and for providing the pub...