ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց Երեւանի պետական համալսարանի խորհրդի եւ գիտական խորհրդի հանդիսավոր նիստին
Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց Երեւանի պետական համալսարանի խորհրդի եւ գիտական խորհրդի հանդիսավոր նիստին։ Բարձրաստիճան հյուրերը մինչ նիստը ներկա գտնվեցին եւ ծանոթացան Մայր բուհի պատմությունը ներկայացնող թանգարանի ցուցանմուշներին։Մայր բուհը 90 տարեկան է։ Երեւանի պետական համա...
Վենետիկի հանձնաժողովի հետ Հայաստանի համագործակցության արդյունքում պետք է արձանագրել, որ երկրում իրավիճակը անհամեմատ բարելավվել է ժողովրդավարության կայացման առումով: Նման կարծիք հայտնեց Վենետիկի հանձնաժողովի գլխավոր քարտուղար Ջիանի Բուքիքիոն հոկտեմբերի 3-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ: ...
Արեւիկ Պետրոսյանը հանդիպեց Բելգիայի ներկայացուցիչների պալատի փոխնախագահի հետ
Հոկտեմբերի 3-ին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանը հանդիպեց «Սահմանադրության գերակայության երաշխավորման գործում սահմանադրական դատարանների եւ խորհրդարանների գործակցության միջազգային փորձը» թեմայով միջազգային 14-րդ խորհրդաժողովին մասնակցելու նպատակով Ազգային ժողովում գտնվող Բելգիայի ներկայացո...

RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Participates in the Solemn Session of Yerevan State University Board and Scientific Council
On October 3 RA NA Speaker Mr. Hovik Abrahamyan participated in the solemn session of Yerevan State University Board and Scientific Council. Before the session high-ranking guests attended and got acquainted with the exhibits of the museum presenting the history of Alma Mater. Alma Mater is 90 years...
03.10.2009
By the Assessment of the Secretary General of the Venice Commission There is Great Progress in the Establishment of Democracy in Armenia
As a result of cooperation of Armenia with the Venice Commission, we should say that the situation in the country has been incomparably improved in respect of establishment of democracy. Secretary General of the Venice Commission Mr. Gianni Buquicchio expressed this opinion during the meet...
Arevik Pterosyan Meets the Vice President of the Chamber of Deputies of Belgium
On October 3, Vice President of the National Assembly Mrs. Arevik Petrosyan met Vice President of the Chamber of Deputies of Belgium Mrs. Mia De Schamphelaere, who was in the National Assembly for taking part at the 14th International Conference on â€œInternational Experience of Interaction ...