Մեկնարկեց ասմունքի մանկապատանեկան փառատոնի երկրորդ փուլը
«ԱԺ բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանավորությամբ, ՀՀ մշակույթի նախարարության, «Մետաքսյա Սիմոնյան» եւ «Նոր մշակութային քաղաքականություն» հիմնադրամների նախաձեռնությամբ անցկացվում է ասմունքի մանկապատանեկան հանրապետական մրցույթ-փառատոն, որը նվիրված է հայ ազգային պո...
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը հոկտեմբերի 20-ին հանդիպեց Նիդեռլանդների  խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ  պրն. Հենկ Յան Օրմելի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով հյուրերին` Արմեն Ռուստամյանը նշեց այս...
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Նիդեռլանդների խորհրդարանի պատվիրակությանը
Հոկտեմբերի 20-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Նիդեռլանդների խորհրդարանի արտաքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՆԱՏՕ Խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ Հենկ Յան Օրմելի գլխավորած պատվիրակությանը:Ողջունելով հյուրերին ՀՀ ԱԺ հարկի ներքո` խորհրդարանի նախագահը բարձր գնահատեց հ...
Հոկտեմբերի 20-ին Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը, քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը, խմբակցության անդամներ Վոլոդյա Բադալյանը եւ Կարեն Ավագյանը հանդիպեցին Նիդեռլանդների խորհրդարանական մեծամասնության` քրիստոնյա-դեմոկրատների ներկայացուցիչ, արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ն...

In the framework of the program of “Open Doors of the National Assembly,” under the patronage of Mr. Hovik Abrahamyan, President of the National Assembly, Recitation Children-Youth Republican Contest –Festival was held, which was dedicated to the Armenian National Poetry. 2000 students of 11-16 ages...
On October 20, the Chairman of NA Standing Committee on Foreign Affairs of the National Assembly Mr. Armen Rustamyan met with the delegation headed by the Chairman of the Committee on Foreign Affairs of the Parliament of the Netherlands Mr. Henk Yan Ormel.Greeting the guest, Mr. Armen Rustamyan note...
RA NA President Receives the Delegation of the Parliament of the Netherlands
On October 20 President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received the delegation led by the Chairman of the Standing Committee on Foreign Affairs of the Netherlands, Vice President of the NATO Parliamentary Assembly Mr. Henk Jan Ormel.Welcoming the guests in the National Assembly, the P...
On October 20 Head of RPA faction of the National Assembly Mr. Galust Sahakyan, Secretary Mr. Edward Sharmazanov, members of the factions Mr. Volodya Badalyan and Mr. Karen Avagyan met the parliamentary delegation led by the representative of Christian-Democrats (parliamentary majority of the Nether...