Պորտուգալիայի Հանրապետության Ժողովի նախագահի շնորհավորանքը ԱԺ նախագահին
Պորտուգալիայի Հանրապետության Ժողովի նախագահ Ժայմե Գաման ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին պաշտոնական այցով հրավիրել է Պորտուգալիա` երկու երկրների միջպետական ու միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման եւ ժողովուրդների միջեւ կապերն ամրապնդելու նպատակով: Պարոն Գաման նաեւ իր ջերմ շնորհավորանքներն է հղել Հովիկ Աբրահամյանին` ԱԺ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ ու հաջողություններ է մաղթել նրան իր կարեւոր ու պատասխանատու առաքելության իրականացման ընթացքում:
ՀՀ ԱԺ նախագահի ցավակցական ուղերձը ՌԴ խորհրդարանի նախագահներին
ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձներ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովին եւ Դաշնային Ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահ Սերգեյ Միրոնովին` Մոսկվայի եւ Համայն Ռուսիո պատրիարք Ալեքսի Երկրորդի մահվան կապակցությամբ: Ուղերձում նշվում է.«Խոր վշտով...
Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի հանձնաժողովը դեկտեմբերի 5-ին, Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ, անցկացրեց ընդլայնված նիստ` քննարկելու կառավարության  շրջանառած` հարկային օրենքները փոփոխող փաթեթը: Գործադիրն առաջարկում է փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարել «Ավելացված արժեքի հարկի մասին», «Հարկեր...
Դեկտեմբերի 5-ին խորհրդարանում հավատարմագրված լրագրողների համար ԱԺ չորրորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի վերջին քառօրյայի աշխատանքներն ամփոփեցին ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները: Հարցերն առնչվում էին «Հանրաքվեի մասին» ՀՀ օրենքում կատարվող փոփոխություններին, Հելսինկյան հայտարարությանը, հայ-թուրքա...
ՀՀ ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչները խորհրդարանում
Դեկտեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի հրավերով Ազգային ժողովում էին Հայաստանի Հանրապետությունում բնակվող ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչները` ծանոթանալու օրերս խորհրդարանում առաջին ընթերցմ...
Դեկտեմբերի 5-ին Ազգային ժողովում աշխատանքները սկսեց Հայաստան-Ռուսաստան միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 15-րդ նիստը, որի օրակարգում Սպիտակի երկրաշարժի 20-ամյա տարելիցի հիշատակի արարողություններին երկու խորհրդարանների մասնակցության հարցն էր:Բացելով նիստը` հանձնաժողովի հայկական կողմի հ...

Congratulation from the President of the Assembly of the Republic of Portugal to the NA President
President of the Republic of Portugal Mr Jaime Gama invited the President of the National Assembly of the Republic of Armenia Mr Hovik Abrahamyan on an official visit to Portugal in order to strengthen the development of the interstate and inter-parliamentary relations of the two countries and ties between the two peoples. Mr Gama sent his warm congratulations to Mr Hovik Abrahamyan on his election in the post of the NA President and wished him success in the implementation of his important and responsible mission.
Message of Condolences from the RA NA Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia to the Speakers of the RF Parliament
Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia Mr Hovik Abrahamyan sent messages of condolences to the Speaker of the State Duma of the Russian Federation Mr Boris Gryzlov and the Speaker of the Federal Council of the Federal Assembly Mr Sergey Mironov on the death of Patriarch of Mosco...
On December 5, the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly, headed by Mr. Vardan Ayvazyan, held an expanded session to debate the Government initiated package, amending the tax laws. The executive body proposed to Make Amendments and Addenda to the Laws on Value Added Tax, on...
Representatives of National Minorities of the Republic of Armenia in the Parliament
On December 5, on the invitation of Mr. Armen Ashotyan, Chairman of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport and representatives of national minorities, living in Armenia, visited the National Assembly –to become familiarized with the provisions of the draft on Mak...
On December 5 the 15th sitting of the Inter-parliamentary Committee on Cooperation between Armenia-Russia started its work in the National Assembly. The issue of the participation of the deputies of the parliaments of the two countries in the events of the 20th anniversary of the Spitak earthquake i...