Պորտուգալիայի Հանրապետության Ժողովի նախագահի շնորհավորանքը ԱԺ նախագահին
Պորտուգալիայի Հանրապետության Ժողովի նախագահ Ժայմե Գաման ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին պաշտոնական այցով հրավիրել է Պորտուգալիա` երկու երկրների միջպետական ու միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման եւ ժողովուրդների միջեւ կապերն ամրապնդելու նպատակով: Պարոն Գաման նաեւ իր ջերմ շնորհավորանքներն է հղել Հովիկ Աբրահամյանին` ԱԺ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ ու հաջողություններ է մաղթել նրան իր կարեւոր ու պատասխանատու առաքելության իրականացման ընթացքում:
ՀՀ ԱԺ նախագահի ցավակցական ուղերձը ՌԴ խորհրդարանի նախագահներին
ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձներ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովին եւ Դաշնային Ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահ Սերգեյ Միրոնովին` Մոսկվայի եւ Համայն Ռուսիո պատրիարք Ալեքսի Երկրորդի մահվան կապակցությամբ: Ուղերձում նշվում է.«Խոր վշտով...
Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի հանձնաժողովը դեկտեմբերի 5-ին, Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ, անցկացրեց ընդլայնված նիստ` քննարկելու կառավարության  շրջանառած` հարկային օրենքները փոփոխող փաթեթը: Գործադիրն առաջարկում է փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարել «Ավելացված արժեքի հարկի մասին», «Հարկեր...
Դեկտեմբերի 5-ին խորհրդարանում հավատարմագրված լրագրողների համար ԱԺ չորրորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի վերջին քառօրյայի աշխատանքներն ամփոփեցին ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները: Հարցերն առնչվում էին «Հանրաքվեի մասին» ՀՀ օրենքում կատարվող փոփոխություններին, Հելսինկյան հայտարարությանը, հայ-թուրքա...
ՀՀ ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչները խորհրդարանում
Դեկտեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի հրավերով Ազգային ժողովում էին Հայաստանի Հանրապետությունում բնակվող ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչները` ծանոթանալու օրերս խորհրդարանում առաջին ընթերցմ...
Դեկտեմբերի 5-ին Ազգային ժողովում աշխատանքները սկսեց Հայաստան-Ռուսաստան միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 15-րդ նիստը, որի օրակարգում Սպիտակի երկրաշարժի 20-ամյա տարելիցի հիշատակի արարողություններին երկու խորհրդարանների մասնակցության հարցն էր:Բացելով նիստը` հանձնաժողովի հայկական կողմի հ...

Председатель Собрания Республики Португалия Жайме Гама пригласил Председателя НС РА О.Абраамяна с официальным визитом в Португалию – с целью развития межгосударственных и межпарламентских отношений двух стран и укрепления связей между народами. В   связи с избранием на должность Председателя НС   г-н Гама направил О.Абраамяну   свои теплые поздравления и пожелал ему успехов в осуществлении   важной и ответственной миссии.
Соболезнования Председателя НС РА председателям парламента РФ
Председатель НС РА О.Абраамян направил соболезнования Председателю Государственной Думы РФ Б.Грызлову и Председателю Совета Федерации Федерального Собрания  РФ С.Миронову – в связи с кончиной Патриарха Московского и Всея Руси Алексия Второго. В послании отмечается:“С глубокой скорбью узнал о ко...
5 декабря Комиссия по экономическим вопросам НС под председательством В.Айвазяна провела расширенное заседание для обсуждения инициированного правительством пакета поправок в налоговые законы. Исполнительная власть предлагает внести изменения и дополнения в законы “О налоге на добавленную стоимость”...
Представители национальных меньшинств РА в парламенте
5 декабря по приглашению  председателя Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Ашотяна представители проживающих в Армении национальных меньшинств побывали в Национальном Собрании – для ознакомления с положениями недавно принятого в  парламенте ...
5 декабря в Национальном Собрании начало работу 15-е заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Армения-Россия, в повестке дня которого – участие обеих парламентов в памятных церемониях 20-й годовщины Спитакского землетрясения.Открывая заседание, сопредседатель комиссии с армянской сторон...