Օրենսդիր մարմնի ղեկավար Ալեն Սիմոնյանը խորհրդարանում ներկայացված ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումների շրջանակում օգոստոսի 12-ին ընդունեց պատգամավոր, ԱԺ-ում ռուսական համայնքի ներկայացուցիչ Ալեքսեյ Սանդիկովին:
Կարեւորելով Հայաստանում ապրող ազգային փոքրամասնությունների դերն ու նշանակությունը՝ նրանց խնդիրների լուծմանը հետամուտ լինելու նպատակով Ալեն Սիմոնյանը ցանկություն հայտնեց առաջիկայում ընդլայնված հանդիպում ունենալ ռուսական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Ալեքսեյ Սանդիկովը շնորհակալություն հայտնեց ԱԺ նախագահին՝ համայնքի խնդիրների նկատմամբ հետաքրքրություն ցուցաբերելու համար եւ պատրաստակամություն հայտնեց կազմակերպել վերոնշյալ հանդիպումը:
Սանդիկովը հույս հայտնեց, որ նախորդ գումարման խորհրդարանում ձեւավորված բարի ավանդույթները շարունակական կլինեն ութերորդ գումարման Ազգային ժողովի գործունեության ընթացքում:

On August 12, in the framework of meetings with the representatives of the national minorities represented in the parliament, the Head of the legislative body Alen Simonyan received the deputy, the representative of the Russian community in the National Assembly Aleksey Sandikov.
Highlighting the role and significance of the national minorities living in Armenia, aimed at being consistent for solving their problems, Alen Simonyan expressed wish to have an expanded meeting with the representatives of the Russian community in the near future.
Aleksey Sandikov thanked the NA President for being interested in the problems of the community and expressed readiness to organize the abovementioned meeting.
Sandikov expressed hope that the good traditions formed in the parliament of the previous convocation would be continuous during the activity of the National Assembly of the eighth convocation.