ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի արտահերթ ելույթը
Օգոստոսի 3-ին ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն արտահերթ ելույթում անդրադարձավ մամուլում վերջին օրերին հրապարակված՝ խորհրդարանում լրագրողների տեղաշարժի սահմանափակումների մասին տեղեկատվությանը: Խորհրդարանի նախագահը տեղեկացրեց, որ «սահմանափակում» եզրույթն օգտագործելը սխալ է, որովհետեւ դա աշխատանքների համակարգ...
Օգոստոստի 3-ին ԱԺ ութերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի ընթացքում քննարկվեց ԱԺ նախագահի տեղակալների ընտրության հարցը: ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ծովինար Վարդանյանը ներկայացրեց խորհրդարանի նախագահի տեղակալի թեկնածու Հակոբ Արշակյանի կենսագրական տվյալներն ու գործունեությունը: Հ...
Ելույթում նա շնորհավորեց «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցություններին՝ խորհրդարանում ներկայություն ստանալու առիթով: «Ես հպարտ եմ, որ թավշյա հեղափոխությունը եւ դրան հաջորդած արդեն երկրորդ ազատ ու արդար համապետական ընտրությունները հնարավորություն են տվել ինչպես իշխանությանը, այնպես էլ ընդդիմությանը ...
Օգոստոսի 3-ին խորհրդարանում ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում Ռուբեն Ռուբինյանի թեկնածության հարցի քննարկման ընթացքում ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անունից ելույթում Արծվիկ Մինասյանն անդրադարձավ քաղաքական գործիչների, պետական պաշտոնյաների  կողմից օգտագործվող բառապաշարին, տերմիններին` այն կարեւորել...
Խորհրդարանը քննարկեց ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալների ընտրության հարցը
Օգոստոսի 3-ի նիստում խորհրդարանը շարունակեց աշխատանքները: ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը հայտարարեց, որ երեկ ՀՀ ԱԺ նախագահի ընտրությունը տեղի է ունեցել առանց երկու թեկնածուների մասնակցության, ուստի իրենք այդ ընտրությունը համարում են ապօրինի եւ դիմելու են ՍԴ՝ ընտրական գործըն...

On August 3, in his extraordinary speech the NA President Alen Simonyan touched upon the information about the restrictions of the journalists’ move in parliament published in the last days in the press.The President of Parliament has informed that using the term ‘restriction’ is wrong because the i...
On August 3, during the first session of the NA eighth convocation, the item of electing NA Vice Presidents was debated. The deputy of the NA Civil Contract Faction Tsovinar Vardanyan presented the biographical data and activities of the candidate for the Vice President of the Parliament Hakob Arsha...
In his speech, he congratulated the Armenia and With Honor Factions on being present in parliament. “I am proud that the velvet revolution and already the second free and fair national elections followed by it have given an opportunity to both the power and the opposition to hold really political, c...
On August 3, in the parliament during the debate of Ruben Rubinyan’s candidacy item in the post of the NA Vice President on behalf of the RA NA Armenia Faction Artsvik Minasyan touched upon the lexicon, the terms being used by the politicians and state officials, highlighting it especially in terms ...
Parliament Debates Item of Electing RA NA Vice Presidents
At August 3 sitting, the parliament continued the works.The Secretary of the RA NA Armenia Faction Artsvik Minasyan stated that yesterday, the election of the RA NA President was held without the two candidates’ participation. Therefore, they consider that election illegal and will apply to the Con...