ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի արտահերթ ելույթը
Օգոստոսի 3-ին ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն արտահերթ ելույթում անդրադարձավ մամուլում վերջին օրերին հրապարակված՝ խորհրդարանում լրագրողների տեղաշարժի սահմանափակումների մասին տեղեկատվությանը: Խորհրդարանի նախագահը տեղեկացրեց, որ «սահմանափակում» եզրույթն օգտագործելը սխալ է, որովհետեւ դա աշխատանքների համակարգ...
Օգոստոստի 3-ին ԱԺ ութերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի ընթացքում քննարկվեց ԱԺ նախագահի տեղակալների ընտրության հարցը: ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ծովինար Վարդանյանը ներկայացրեց խորհրդարանի նախագահի տեղակալի թեկնածու Հակոբ Արշակյանի կենսագրական տվյալներն ու գործունեությունը: Հ...
Ելույթում նա շնորհավորեց «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցություններին՝ խորհրդարանում ներկայություն ստանալու առիթով: «Ես հպարտ եմ, որ թավշյա հեղափոխությունը եւ դրան հաջորդած արդեն երկրորդ ազատ ու արդար համապետական ընտրությունները հնարավորություն են տվել ինչպես իշխանությանը, այնպես էլ ընդդիմությանը ...
Օգոստոսի 3-ին խորհրդարանում ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում Ռուբեն Ռուբինյանի թեկնածության հարցի քննարկման ընթացքում ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անունից ելույթում Արծվիկ Մինասյանն անդրադարձավ քաղաքական գործիչների, պետական պաշտոնյաների  կողմից օգտագործվող բառապաշարին, տերմիններին` այն կարեւորել...
Խորհրդարանը քննարկեց ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալների ընտրության հարցը
Օգոստոսի 3-ի նիստում խորհրդարանը շարունակեց աշխատանքները: ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը հայտարարեց, որ երեկ ՀՀ ԱԺ նախագահի ընտրությունը տեղի է ունեցել առանց երկու թեկնածուների մասնակցության, ուստի իրենք այդ ընտրությունը համարում են ապօրինի եւ դիմելու են ՍԴ՝ ընտրական գործըն...

3 августа Председатель НС А.Симонян в своем внеочередном выступлении коснулся опубликованнoй в печати в  последние дни информации об ограничениях передвижения журналистов в парламенте.Спикер парламента сообщил, что употребление термина «ограничение» неверно, так как речь идет о...
Выступление кандидата в вице-спикеры НС А.Аршакяна
3 августа на первом заседании НС восьмого созыва обсуждался вопрос избрания вице-спикеров НС.Депутат фракции «Гражданский договор» Ц.Варданян представила биографические данные и деятельность кандидата в вице-спикеры НС А.Аршакяна.Поздравляя новоизбранных депутатов, А.Аршакян поблагодарил фракцию за ...
Выступление кандидата в вице-спикеры НС Р.Рубиняна
В своей речи Р.Рубинян поздравил фракции «Армения» и «Честь имею» с вхождением в парламент.  «Я горжусь тем, что Бархатная революция и последовавшие уже вторые свободные и справедливые общегосударственные выборы позволили и власти, и оппозиции провести действительно цивилизованные и толерантные...
3 августа в ходе обсуждения в парламенте кандидатуры Р.Рубиняна на должность вице-спикера НС А.Минасян в своем выступлении от имени фракции НС «Армения» коснулся лексики и терминов, используемых политиками, государственными чиновниками, особо подчеркивая важность их с точки зрения обеспечения междун...
Парламент обсудил вопрос избрания вице-спикеров НС
3 августа парламент продолжил свою работу.Секретарь фракции «Армения» А.Минасян заявил, что вчера выборы спикера НС РА прошли без участия двух кандидатов, поэтому они считают эти выборы незаконными и обратятся в Конституционный Суд (КС) с требованием признать избирательный процесс неконституционным....