ՀՀ ԱԺ ութերորդ գումարման առաջին նստաշրջանը օգոստոսի 12-ին շարունակեց ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների ընտրության հարցի քննարկումը:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջադրեց խմբակցության անդամ Հերիքնազ Տիգրանյանի թեկնածությունը:
Թեկնածուի կենսագրությունը ներկայացրեց խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը: Նշվեց, որ թեկնածուն մասնագիտությամբ իրավաբան է: «Վստահ եմ, որ Հերիքնազ Տիգրանյանը լավագույնս կիրականացնի մշտական հանձնաժողովի նախագահի գործառույթները»,-ասաց բանախոսը:
Մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուն իր ելույթում անդրադարձավ առաջիկա անելիքներին: Նա նշեց, որ կկազմակերպվեն շահագրգիռ քննարկումներ բնագավառին առնչվող կարեւոր հարցերի ու նախագծերի շուրջ: Կարեւորվեց արհեստակցական միությունների վերաբերյալ օրենսդրական դաշտի կատարելագործումը:

On August 12, the first session of the RA NA eighth convocation continued the debate of the item of the election for Chairs of the NA Standing Committees.
The Civil Contract Faction nominated the candidacy of the member of the Faction Heriknaz Tigranyan in the post of the Chair of the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs.
The deputy of the Faction Arsen Torosyan presented the candidate’s biography. It has been noted that the candidate is a lawyer by profession. “I am sure that Heriknaz Tigranyan will carry out the functions of the Standing Committees at best,” the speaker said.
In her speech the candidate for the Chair of the Standing Committee touched upon the works to be done in the near future. She noted that concerned debates concerning the sphere on the important issues and draft laws would be organized. The improvement of the legislative field on the Trade Unions was highlighted.