Ազգային ժողովը հավանություն տվեց Կառավարության ծրագրին
Օգոստոսի 26-ին տեղի ունեցած քվեարկության արդյունքում Կառավարության հնգամյա ծրագիրն ընդունվեց 70 կողմ ձայներով: Սպառելով օրակարգը՝ խորհրդարանն ավարտեց ութերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը տեղեկացրեց, որ ԱԺ երկրորդ նստաշրջանն առաջին նիստը կգումարի սեպտեմբերի 13-...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եզրափակիչ ելույթը Կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ
Օգոստոսի 26-ին խորհրդարանը շարունակեց Կառավարության հնգամյա ծրագրի քննարկումը: Խմբակցության ներկայացուցիչների ելույթներից հետո եզրափակիչ ելույթ ունեցավ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նա անդրադարձավ ընդդիմադիր պատգամավորների ելույթներում իշխանության հասցեին ուղղված որոշ մեղադրանքների, տվեց պարզաբանումն...
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անունից Կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ ելույթ ունեցավ Հայկ Կոնջորյանը
Օգոստոսի 26-ի նիստում ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անունից ելույթ ունեցավ Հայկ Կոնջորյանը: Նա իր եւ խմբակցության անունից ներողություն խնդրեց վերջին մի քանի օրերին ԱԺ նիստերի դահլիճում տեղի ունեցած անընդունելի միջադեպերի կապակցությամբ եւ հույս հայտնեց, որ իրենք այսուհետ հնարավորինս կկ...
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անունից Կառավարության ծրագրի վերաբերյալ ելույթ ունեցավ Սեյրան Օհանյանը
Կառավարության ծրագրի վերաբերյալ ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության տեսակետը ներկայացրեց խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյան: Վերջինիս խոսքով՝ քաղաքական մեծամասնության ելույթներում ինքնաքննադատության, քննադատության, իրավիճակին առնչվող հստակ գնահատականներ չկային: Նրա գնահատմամբ՝ ռիսկերի, վտանգների եւ ...
ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անունից Կառավարության ծրագրի քննարկման ընթացքում ելույթ ունեցավ Արթուր Վանեցյանը
Օգոստոսի 26-ի նիստում ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը, անդրադառնալով Կառավարության ծրագրին եւ խոսելով դրանում լավ գաղափարների առկայության մասին, ընդգծեց, որ չկան ծրագիրը իրականություն դարձնելու երաշխիքներ: Արթուր Վանեցյանի խոսքով՝ այսօր Հայաստանն ունի մեկ հիմնական խնդիր՝ ապ...

National Assembly Approves Government Programme
As a result of voting held on August 26, the Government five-year programme was passed with 70 votes in favor. Covering the agenda, the parliament ended the work of the firs...
Final Speech by RA Prime Minister Nikol Pashinyan During Debate of Government Programme
On August 26, the parliament continued the debate of the Government five-year programme. The RA Prime Minister Nikol Pashinyan gave a final speech after the speeches by the ...
Hayk Konjoryan Gives Speech on Behalf of NA Civil Contract Faction During Debate of Government Programme
At August 26 sitting, Hayk Konjoryan gave a speech on behalf of the RA NA Civil Contract Faction. On his behalf and the faction, he apologized for the unacceptable incidents that took place in the NA session hall during the last few days and expressed hope that from now on they would prevent such in...
Seyran Ohanyan Gives Speech on Behalf of NA Armenia Faction Related to Government Programme
The Head of the RA NA Armenia Faction Seyran Ohanyan presented the viewpoint of the faction on the Government programme. According to the latter, there were no clear assessments related to the self-criticism, the criticism or the situation in the speeches of the political majority. In accordance wit...
Artur Vanetsyan Gives Speech on Behalf of RA NA With Honor Faction During Debate of Government Programme
At August 26 sitting, the Head of the RA NA With Honor Faction Artur Vanetsyan, referring to the Government programme and speaking about the existence of good ideas in it, underlined that there are no guarantees to make the programme a reality. According to Artur Vanetsyan, today Armenia has one mai...