Հունիսի 3-ին գումարված արտահերթ նիստում Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց ««Թմրամիջոցների եւ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը:
Ըստ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Տիգրան Գաբրիելյանի՝ առաջին ընթերցումից հետո հիմնականում կատարվել են տեխնիկական լրամշակման աշխատանքներ: Նախագծերի փաթեթը տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում ստացել է դրական եզրակացութուն:
Նախաձեռնությամբ առաջարկվող փոփոխությունները՝ այստեղ:
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց նաեւ Կառավարության հեղինակած ««Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների եւ անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից կից ներկայացված նախագծերի փաթեթը:
Նախաձեռնությունը քննարկվել է գլխադասային՝ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում, ստացել դրական եզրակացություն:

3 июня на внеочередном заседании НС обсудило во втором чтении пакет проектов о внесении изменений и дополнений в закон «О наркотиках и психотропных веществах»  и прилагаемые законы.
По словам замминистра экономики Т.Габриеляна, после первого чтения в основном были внесены изменения технического характера. Пакет проектов одобрен Постоянной комиссией НС по экономическим вопросам.
Во втором чтении также обсужден предложенный правительством пакет законопроектов о внесении поправок в закон «О государственной регистрации юридических лиц, обособленных подразделений юридических лиц, учреждений и индивидуальных предпринимателей» и прилагаемые проекты.
Инициатива обсуждалась в Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам и получила положительное заключение.