Հունիսի 3-ին գումարված արտահերթ նիստում Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց ««Թմրամիջոցների եւ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը:
Ըստ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Տիգրան Գաբրիելյանի՝ առաջին ընթերցումից հետո հիմնականում կատարվել են տեխնիկական լրամշակման աշխատանքներ: Նախագծերի փաթեթը տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում ստացել է դրական եզրակացութուն:
Նախաձեռնությամբ առաջարկվող փոփոխությունները՝ այստեղ:
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց նաեւ Կառավարության հեղինակած ««Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների եւ անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից կից ներկայացված նախագծերի փաթեթը:
Նախաձեռնությունը քննարկվել է գլխադասային՝ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում, ստացել դրական եզրակացություն:

At the extraordinary sitting convened on June 3, the National Assembly debated in the second reading the package of draft laws on Making Amendments and Addenda to the Law on Narcotic Drugs and Psychotropic (Psychoactive) Substances and the enclosed ones.
According to the Deputy Minister of Economy Tigran Gabrielyan, mainly technical revising works were carried out after the first reading. The package of drafts was endorsed at the Standing Committee on Economic Affairs.
The package of drafts on Making Amendments and Addenda to the Law on State Registration of Legal Entities, Separated Divisions of Legal Entities, State Registration of the Institutions and Individual Entrepreneurs and the enclosed ones authored by the Government was also debated in the second reading.
The initiative was debated at the NA Standing (Head) Committee on State and Legal Affairs and was endorsed.