Հունիսի 8-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի եւ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Մխիթար Հայրապետյանի եւ Եղիշե Սողոմոնյանի նախագահությամբ շարունակվեց «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին»...
Խորհրդարանի արարողակարգի թանգարան. Հուշանվեր Վրաստանից
Վրաստանի պետական անկախության վերականգնման 100-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ թողարկված դրամ-հուշանվերը ԱԺ թանգարան է հասել վրացական պատվիրակության այցերից մեկի ընթացքում: Դիմերեսին Վրաստանի Դեմոկրատական Հանրապետության դրոշը եւ զինանշանն են, դարձերեսին՝ անվանական արժեքը, թողարկման տարեթիվը: Իսպանիայի ա...
Հանձնաժողովի նիստը չի կայացել
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հունիսի 8-ի նախատեսված նիստը քվորումի բացակայության պատճառով տեղի չունեցավ:   ...
Խորհրդարանում քննարկվեցին 2020 թվականի պետական բյուջեի՝ առողջապահության եւ սոցիալական ապահովության ոլորտների կատարողականները
ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային  հարցերի մշտական հանձնաժողովների  հունիսի 8-ի համատեղ նիստում շարունակվեցին «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները: Ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Ատոմ Ջանջուղազյանի խոսքով՝...
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...
Բաբկեն Թունյանը հյուրընկալեց Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանին
Հունիսի 8-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը հանդիպեց ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ Թունյանը շնորհավորեց Գալագերին մեր երկրում դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 13:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...
ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...
«ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկ
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում «ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկը՝ կից: ...

State Budget Execution of Spheres of Science, Education, Culture, Sport, Diaspora, Youth and Information for 2020 On June 8, at the joint sitting of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport and the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Mkhitar Hayrapetyan and Yeghishe Soghomonyan the debate of the annual report on the RA Sta...
Parliament Protocol Museum: Souvenir from Georgia On the occasion of the 100th jubilee of the state independence restoration of Georgia the dram-souvenir reached the NA museum during one of the Georgian delegation’s visit. On one side are the flag and the coat of arms of the Democratic Republic of Georgia, and on the other side – the cost and the d...
Sitting of Committee Not Held The sitting of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government and Environment designed on June 8, was not held due to lack of quorum. ...
In Parliament State Budget Execution of Health Care and Social Security for 2020 Debated At June 8 joint sitting of the NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs the debates of the annual report on the RA State Budget Execution continued.As the Acting Minister of Finance Atom Janjughazyan noted, the financial means used for the...
Babken Tunyan Hosts Ambassador of United Kingdom to Armenia On June 8, the Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia John Gallagher. Welcoming the guest, Tunyan congratulated Gallagher... |