Հունիսի 8-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի եւ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Մխիթար Հայրապետյանի եւ Եղիշե Սողոմոնյանի նախագահությամբ շարունակվեց «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին»...
Խորհրդարանի արարողակարգի թանգարան. Հուշանվեր Վրաստանից
Վրաստանի պետական անկախության վերականգնման 100-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ թողարկված դրամ-հուշանվերը ԱԺ թանգարան է հասել վրացական պատվիրակության այցերից մեկի ընթացքում: Դիմերեսին Վրաստանի Դեմոկրատական Հանրապետության դրոշը եւ զինանշանն են, դարձերեսին՝ անվանական արժեքը, թողարկման տարեթիվը: Իսպանիայի ա...
Հանձնաժողովի նիստը չի կայացել
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հունիսի 8-ի նախատեսված նիստը քվորումի բացակայության պատճառով տեղի չունեցավ:   ...
Խորհրդարանում քննարկվեցին 2020 թվականի պետական բյուջեի՝ առողջապահության եւ սոցիալական ապահովության ոլորտների կատարողականները
ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային  հարցերի մշտական հանձնաժողովների  հունիսի 8-ի համատեղ նիստում շարունակվեցին «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները: Ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Ատոմ Ջանջուղազյանի խոսքով՝...
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...
Բաբկեն Թունյանը հյուրընկալեց Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանին
Հունիսի 8-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը հանդիպեց ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ Թունյանը շնորհավորեց Գալագերին մեր երկրում դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 13:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...
ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...
«ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկ
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում «ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկը՝ կից: ...

Исполнение госбюджета-2020 в сферах науки, образования, культуры, спорта, диаспоры, молодежи и информации 8 июня на совместном заседании постоянных комиссий НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством М.Айрапетяна и Е.Согомоняна продолжены обсуждения годового отчета «Об исполнении Государственного бюджета РА...
Музей Протокола Парламента. Сувенир из Грузии Сувенирная монета, выпущенная к 100-летию восстановления государственной независимости Грузии, оказалась в Музее НС в ходе одного из визитов грузинской делегации. На аверсе – флаг и герб Демократической Республики Грузия, на реверсе – номинал, год выпуска. Монета, отчеканенная на Королев...
Заседание комиссии не состоялось 8 июня намеченное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы не состоялось из-за отсутствия кворума. ...
В парламенте обсудили исполнение госбюджета на 2020 г. в сфере здравоохранения и социального обеспечения 8 июня на совместном заседании постоянных комиссий НС по здравоохранению и социальным вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам продолжилось обсуждение годового отчета «Об исполнении Государственного бюджета РА на 2020 г.».И.о.министра финансов А.Джанджугазян отметил, что средства, испо...
Б.Тунян принял посла Великобритании в Армении 8 июня председатель Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА Джоном Галагером.Приветствуя гостя, Тунян поздравил его с назначением послом и выразил уверенность, что г-н Гал... |