Խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ քննարկեց Կառավարության հեղինակած «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արթուր Մանուկյանի խոսքով՝ նախաձեռնության ընդունումը պայմանավորված է միջազգային պայմանագրերով ՀՀ ստանձնած պարտավորությունների կատարման անհրաժեշտությամբ. «Դեռեւս 2018-ին ստորագրվել է «Հարկային վարչարարություն իրականացնելու նպատակով  ԱՊՀ մասնակից պետությունների միջեւ էլեկտրոնային եղանակով տեղեկություն փոխանակելու մասին» արձանագրությունը, որն Ազգային ժողովի կողմից վավերացվել է 2020-ին: Արձանագրությամբ նախատեսված տեղեկատվության փոխանակումը պատշաճ ապահովելու համար առաջարկվում է լրացնել օրենսգրքի 134 հոդվածը»: Սահմանվում է, որ հարկային գործակալները յուրաքանչյուր հաշվետու տարվա համար հարկային մարմին կներկայացնեն տեղեկություններ այն ոչ ռեզիդենտ կազմակերպությունների եւ նրանց վճարած եկամուտների, պահված շահութահարկի գումարների վերաբերյալ, որոնց առնչությամբ ՀՀ-ն միջազգային պայմանագրերով ստանձնել է պարտավորություններ:
Գլխադասային՝ ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը ներկայացրեց հանձնաժողովի փոխնախագահ Հովիկ Աղազարյանը:

The parliament debated in the first reading the draft law on Making Addendum to the RA Tax Code authored by the Government.
According to the Deputy Chairman of the RA State Revenue Committee Artur Manukyan, the adoption of the initiative is conditioned by the necessity of the fulfillment of the RA assumed obligations by the international treaties: “Still in 2018, the protocol on Exchanging Information through Electronic Means between the CIS Participant States for the Implementation of the Tax Administration. It is proposed to make addendum to Article 134 of the Code for decently providing the exchange of information designed by the protocol. It is set that the tax agents will present information to the tax body on the incomes of non-resident organizations and their paid ones, the kept profit tax sums, related to which the RA assumed obligations by the international treaties.
The Deputy Chair of the Committee Hovik Aghazaryan presented the endorsement of the Standing (Head) Committee on Economic Affairs.