Հունիսի 3-ին խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Արմեն Հովհաննիսյանի անվան թիվ 194 դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները:
Ազգային ժողովի արտահերթ նիստի աշխատանքներին օթյակից հետեւելուց հետո նրանց հետ հանդիպեցին «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Հայկ Կոնջորյանը եւ Հակոբ Ասլանյանը:
Հյուրերին հետաքրքրում էին երկրում տիրող ներքաղաքական լարվածությանը եւ դրա լուծման տարբերակներին վերաբերող հարցերը: Նրանք մտահոգված էին նաեւ գնաճով:
Պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանը, պատասխանելով երկրի ներքաղաքական լարվածությունը թուլացնելու վերաբերյալ հարցին, նշեց, որ դա կարող է լինել արտահերթ խորհրդարանական  ընտրությունների միջոցով՝ ընդգծելով, որ իրենց խմբակցությունը ժողովրդավարության կողմնակիցն է:

On June 3, the pupils and the teachers of Yerevan Armen Hovhannisyan 194 School visited the parliament.
After observing the works of the National Assembly extraordinary sitting the deputies of My Step Faction met with them.
The guests were interested in the inner-political tension in the country and the issues relating to the versions of its solution. They were also concerned about inflation.
Answering to the question on weakening the inner-political tension, the deputy Hayk Konjoryan has noted that it can be through the snap parliamentary elections, underlining that their Faction is for democracy.