Հունիսի 3-ին խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Արմեն Հովհաննիսյանի անվան թիվ 194 դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները:
Ազգային ժողովի արտահերթ նիստի աշխատանքներին օթյակից հետեւելուց հետո նրանց հետ հանդիպեցին «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Հայկ Կոնջորյանը եւ Հակոբ Ասլանյանը:
Հյուրերին հետաքրքրում էին երկրում տիրող ներքաղաքական լարվածությանը եւ դրա լուծման տարբերակներին վերաբերող հարցերը: Նրանք մտահոգված էին նաեւ գնաճով:
Պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանը, պատասխանելով երկրի ներքաղաքական լարվածությունը թուլացնելու վերաբերյալ հարցին, նշեց, որ դա կարող է լինել արտահերթ խորհրդարանական  ընտրությունների միջոցով՝ ընդգծելով, որ իրենց խմբակցությունը ժողովրդավարության կողմնակիցն է:

3 июня учащиеся и учителя ереванской школы №194 им.А.Ованнисяна посетили парламент.
Дети проследили за работой внеочередного заседания НС из ложи зала заседаний, затем  с ними встретились депутаты фракции «Мой шаг» А.Конджорян и А.Асланян.
Гостей интересовали вопросы, связанные с внутриполитической напряженностью в Армении и путями ее разрешения, а также с нарастающей инфляцией.
А.Конджорян, отвечая на вопрос об ослаблении внутриполитической напряженности, отметил, что это возможно посредством внеочередных парламентских выборов, подчеркнув, что их фракция – сторонник   демократии.
А.Асланян в свою очередь призвал школьников хорошо учиться – ведь   именно от них зависит будущее страны.