Հունիսի 30-ին ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ կգումարվի ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ հունիսի 29-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստ: Քննարկվեցին եւ հաստատվեցին 2021 թվականի  հունիսի 30-ին՝ ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելուն համաձայնություն տալու մասին եւ Հակակոռուպ...
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հունիսի 29-ի ԱԺԽՈ-040-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածներով` ...
Հունիսի 30-ին` ժամը 09:30-ին, 214 դահլիճում արտահերթ նիստ կգումարի ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը: ...
«Խորհրդարանի արարողակարգի թանգարան». Փյունիկյան արձանիկներ
Փյունիկյան արձանիկները հայտնաբերվել են Լիբանանի Բիբլոս քաղաքում՝ Օբելիսկների տաճարի հնագիտական պեղումների ժամանակ: Արձանիկները պատրաստված են բրոնզից, արծաթից եւ պղնձի խառնուրդից: Հիմնականում պատկերված են արական սեռի ներկայացուցիչներ: Որոշ տղամարդիկ մերկ են, ոմանք՝ ծածկված  ոսկյա թիթեղներով: Այց...
Ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հեռախոսազրույցը: Վոլոդինը շնորհավորել է Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակին արտահերթ ընտրություններում համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ եւ հաջողություն մաղթել հետագա...

По инициативе депутатов 30 июня созывается внеочередная сессия НС
29 июня состоялось заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.  Обсуждены и утверждены вопросы согласования созыва внеочередной сессии НС 30 июня 2021 г., в 11.00 часов, по повестке дня инициатора и назначения члена Конкурсного совета для избрания кандидатов на пост председателя...
На основании инициативы депутатов НС о созыве внеочередной сессии НС и решения Совета НС от 29 июня 2021 г. РСНС-040-Л, руководствуясь ст.100 Конституции и ст.44 Конституционного закона «Регламент Национального Собрания»,  по распоряжению Председателя НС А.Мирзояна 30 июня, в 11.00 часов, ...
«Музей Протокола Парламента». Финикийские статуэтки
Финикийские статуэтки были найдены во время археологических раскопок Храма Обелисков в ливанском городе Библос.Фигурки изготовлены из сплава бронзы, серебра и меди. В основном изображены представители мужского пола. Во время одного из виз...
По инициативе российской стороны состоялся телефонный разговор между Председателем Госдумы ФС РФ В.Володиным и Председателем НС РА А.Мирзояном.В.Володин поздравил спикера парламента Армении с убедительной победой на внеочередных выборах и пожелал успехов в дальнейшей деятельности.Стороны обсудили по...