Հունիսի 30-ին ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ կգումարվի ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ հունիսի 29-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստ: Քննարկվեցին եւ հաստատվեցին 2021 թվականի  հունիսի 30-ին՝ ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելուն համաձայնություն տալու մասին եւ Հակակոռուպ...
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հունիսի 29-ի ԱԺԽՈ-040-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածներով` ...
Հունիսի 30-ին` ժամը 09:30-ին, 214 դահլիճում արտահերթ նիստ կգումարի ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը: ...
«Խորհրդարանի արարողակարգի թանգարան». Փյունիկյան արձանիկներ
Փյունիկյան արձանիկները հայտնաբերվել են Լիբանանի Բիբլոս քաղաքում՝ Օբելիսկների տաճարի հնագիտական պեղումների ժամանակ: Արձանիկները պատրաստված են բրոնզից, արծաթից եւ պղնձի խառնուրդից: Հիմնականում պատկերված են արական սեռի ներկայացուցիչներ: Որոշ տղամարդիկ մերկ են, ոմանք՝ ծածկված  ոսկյա թիթեղներով: Այց...
Ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հեռախոսազրույցը: Վոլոդինը շնորհավորել է Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակին արտահերթ ընտրություններում համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ եւ հաջողություն մաղթել հետագա...

On June 30 at NA Deputies’ Initiative NA Extraordinary Session to Be Convened
On June 29, the RA NA Council sitting chaired by the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan was held. On 30 June 2021, at 11:00 items on giving consent to convene extraordinary session of the National Assembly by the initiator’s established agenda and in the term and on appointing member of the Competition C...
Taking as a basis the initiative of the National Assembly deputies on convening extraordinary session of the National Assembly and the NACD-040-L decision of 29 June 2021 of the National Assembly Council, being led by Article 100 of the Constitution and Article 44 of the Constitutional Law the Rules...
Parliament Protocol Museum: Phoenician Statuettes
The Phoenician statuettes were found in the city of Byblos, Lebanon during the archaeological excavations at the Temple of Obelisks. The statuettes are made of bronze, silver and copper mixture. Representatives of male gender are mainly pictured. Some men are naked, others are covered with golden ti...
At the initiative of the Russian side the telephone talk between the Speaker of the RF FA State Duma Vyacheslav Volodin and the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan was held. Volodin congratulated the Speaker of Armenia’s Parliament on the occasion of the convincing victory at the sna...