Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 10-ի հատուկ նիստում հանդես եկավ եզրափակիչ ելույթով: Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ ընդդիմադիրների կողմից իրենց թիմին վերագրվող սկզբունքայնությունը չպահպանելուն եւ քաղաքական մեծամասնության դերում այլ գործելաոճ ունենալուն:
«Բոլոր հարցերում եղել ենք հավատարիմ մեր սկզբունքներին»,- հայտարարեց Փաշինյանն ու հիշեցրեց կարեւորի մասին՝ ժողովրդից ստացած իշխանությունը վերադարձնում ենք ժողովրդին:
«Այս օրը մեր ամենամեծ հաղթանակն է, ժողովրդի ամենամեծ հաղթանակն է, արժեքների ամենամեծ հաղթանակն է, բարոյականության ամենամեծ հաղթանակն է, Հայաստանի Հանրապետության ամենամեծ հաղթանակն է եւ ապագայի ամենամեծ հաղթանակն է»,-ընդգծեց Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավաստելով՝ որեւէ մեկը չկասկածի` ապագա կա, կա ապագա:

10 мая на специальном заседании НС и.о.премьер-министр Н.Пашинян выступил с заключительной речью. Он коснулся мнения оппозиции, что вроде  их команда не была принципиальной и действовала по-другому в роли политического большинства.
«Мы во всем были верны своим принципам», - заявил Пашинян и напомнил о важном: мы возвращаем народу власть, полученную от народа.
«Этот день – наша   величайшая победа, величайшая победа народа, величайшая победа ценностей, величайшая победа нравственности, величайшая победа Республики Армения и величайшая победа грядущего», - подчеркнул Н.Пашинян, заверив, что пусть никто не сомневается в том, что есть будущее, есть грядущее.