Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 10-ի հատուկ նիստում հանդես եկավ եզրափակիչ ելույթով: Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ ընդդիմադիրների կողմից իրենց թիմին վերագրվող սկզբունքայնությունը չպահպանելուն եւ քաղաքական մեծամասնության դերում այլ գործելաոճ ունենալուն:
«Բոլոր հարցերում եղել ենք հավատարիմ մեր սկզբունքներին»,- հայտարարեց Փաշինյանն ու հիշեցրեց կարեւորի մասին՝ ժողովրդից ստացած իշխանությունը վերադարձնում ենք ժողովրդին:
«Այս օրը մեր ամենամեծ հաղթանակն է, ժողովրդի ամենամեծ հաղթանակն է, արժեքների ամենամեծ հաղթանակն է, բարոյականության ամենամեծ հաղթանակն է, Հայաստանի Հանրապետության ամենամեծ հաղթանակն է եւ ապագայի ամենամեծ հաղթանակն է»,-ընդգծեց Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավաստելով՝ որեւէ մեկը չկասկածի` ապագա կա, կա ապագա:

At May 10 special sitting the Acting Prime Minister gave a final speech. Nikol Pashinyan touched upon the fact of not keeping their principle referred to their team and having other kind of work style in the role of political majority by the opposition.
“In all issues we have been faithful to our principles,” Pashinyan announced and reminded about the important thing – we are returning the power to the people received from the people.
“This day is our greatest victory, the people’s greatest victory, the greatest victory of the values, the greatest victory of the morality, the greatest victory of the Republic of Armenia, and the greatest victory of the future,” Nikol Pashinyan underlined, assuring that nobody will doubt – future there is, there is future.