Մայիսի 10-ին կայացած խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանն անդրադարձավ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած դաշինքի այն հայտարարությանը, որ իրենք առաջիկա ընտրություններում հաղթելու են, իշխանությունը պարտվելու է:
Ըստ Վարդանյանի` իշխանությանը կարող է հեռացնել միայն ժողովուրդը, որովհետեւ իշխանության կրողը միայն ժողովուրդն է:
«Որեւէ դաշինք որպես քաղաքական նպատակ չի կարող հայտարարել իշխանությունից հեռացնելը: Բոլոր քաղաքական ուժերին մաղթում եմ հաջողություն ընտրություններում, որովհետեւ ընտրությունների միջոցով Հայաստանում կարող է ձեւավորվել իշխանություն: Ցավում եմ, որ անգամ ԸՕ-ի այս փոփոխություններից հետո մենք չենք խոսում գաղափարների, կուսակցությունների մասին, այլ խոսում ենք անձանց մասին»,-ասաց պատգամավորը:
Ըստ պատգամավորի` եւ՛ երկրի ներսում, եւ՛ երկրից դուրս պետք է հստակ հասկանան, որ ՀՀ իշխանությունը կա եւ պայքարում է երկրի շահերի համար թե՛ երկրի ներսում, թե՛ դրսում:
«Մենք մերժում ենք կոռուպցիան, մերժում ենք քաղաքական մանիպուլյացիաները, մերժում ենք ժողովրդի կամքից անկախ վերարտադրվելու ցանկացած փորձ»,-ասաց նա:

During the parliamentary briefings held on May 10, the deputy of My Step Faction Vladimir Vardanyan has referred to the announcement of the alliance led by Robert Kocharyan that they will win in the upcoming elections, the power will lose.
According to Vardanyan, only the people can remove the power, because the bearer of the power is only the people.
“Any alliance as a political aim cannot announce the removal of the power. Good luck to all political forces in the elections, because the power can be formed through the elections in Armenia. I am sorry that even after these amendments to the Electoral Code we do not speak about ideas, parties, but we speak about the individuals,” the deputy said.
In the deputy’s opinion, they should clearly understand both inside and outside the country that there is the RA power, and it fights for the interests of the country both inside and outside the country.
“We reject the corruption, reject the political manipulations and reject any attempt to be reproduced regardless of the people’s will,” he said.