Մայիսի 10-ին տեղի ունեցած ԱԺ խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանը նշեց, որ  անցած շաբաթ երկրորդ ընթերցմամբ ընդունված Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթը ցավոք չի նախատեսում որեւէ կանոնի փոփոխություն հունիսի 20-ի ընտրությունների համար:
«Փաթեթում ավելի ազատականացրել ենք կոալիցիաներ կազմելու կարգավորումը, որը էապես կավելացներ կոալիցիաներ ձեւավորելու հնարավորությունը: Գործող նորմը նախատեսում է 6 օր կոալիցիա կազմելու համար, եւ եթե որեւէ ուժ խորհրդարանում չունենա տեղերի առնվազն 54 տոկոսը, եւ 6 օրվա ընթացքում հնարավոր չլինի առավելագույնը 3 ուժերի միջեւ կազմել կոալիցիա, ապա Հայաստանում տեղի կունենա ընտրությունների 2-րդ փուլ»,-ասաց Դանիելյանը` պատասխանելով լրագրողի` խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում կոալիցիա կազմելու եւ չկազմելու վտանգների վերաբերյալ հարցին:

10 мая в ходе парламентских брифингов депутат от фракции «Мой шаг» A .Даниелян отметил, что принятый на прошлой неделе во втором чтении пакет поправок в Избирательный кодекс, к сожалению, не предусматривает каких-либо изменений правил проведения выборов 20 июня.
«В пакете мы либерализовали порядок формирования коалиций, что значительно увеличило бы возможность создания коалиций. Действующая норма предусматривает 6 дней для формирования коалиции, и если какая-либо сила не будет иметь по крайней мере 54% мест в парламенте и не удастся сформировать коалицию между максимум 3 силами в течение 6 дней, то в Армении пройдет второй тур выборов», - пояснил Даниелян в ответ на вопрос журналиста о формировании коалиции и опасностях отказа от ее создания в результате парламентских выборов.