Փետրվարի 19-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: Քննարկվել են Ազգային ժողովի հինգերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 22-25-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների ն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն եւ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ փետրվարի 19-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Մինչ օրենսդրական աշխատանքի մեկնարկը ԱԺ «Օրինաց երկիր» խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանը տեղեկացրել է, որ խմբակցութ...
Փետրվարի 19-ին Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ գումարվել է ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:Նիստի օրակարգում ներառված երեք հարցերից առաջինը ներկայացրել է ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը: Նա հիմնավորել է «ՀՀ քրեակատարողական օրենսգրքում փոփոխություն...
Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) ձմեռային նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2016 թ. փետրվարի 24-27-ը Վիեննա (Ավստրիայի Հանրապետություն) կգործուղվեն ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արտաշես Գեղամյանը, պատվիրակության անդամ...
Փետրվարի 19-ը հայ մեծանուն բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրն է, եւ այդ օրը 2008 թվականից ի վեր Հայաստանում նշվում է որպես Գիրք նվիրելու օր: Այդ օրն անցկացվում են տարբեր գրական միջոցառումներ: Օրվա տոնական ավանդույթներից մեկը միմյանց հետաքրքիր գիրք նվիրելն է: Գեղեցիկ այս օրը հիշարժան դարձնելո...

19 февраля состоялось рабочее совещание парламента, которое вел вице-спикер НС Э.Шармазанов. Обсуждены проекты решений по повесткам дня девятой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 22-25 февраля. В проект решения о повестке дня девятой сессии НС пятого созыва включены 6 вопросов. В ...
19 февраля по решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст. 70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА созвано внеочередное заседание НС. До начала законодательной работы секретарь фракции ПОЕ М.Шахгельдян проинформировал, что  фракция не будет участвовать в работе заседания, считая не...
19 февраля состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством О.Саакяна.В повестке дня – обсуждение в различных чтениях изменений и дополнений в законы РА “Регламент НС”, Уголовно-исполнительный кодекс РА, Гражданский кодекс РА. Рассм...
19 февраля – день рождения великого армянского поэта Ованеса Туманяна, и с 2008 г. эта дата в Армении отмечается как День дарения книг. В этот день проводятся различные литературные мероприятия. Одной из праздничных традиций стало дарение друг другу интересной книги.  В памятный день НС посетил...