Փետրվարի 19-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: Քննարկվել են Ազգային ժողովի հինգերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 22-25-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների ն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն եւ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ փետրվարի 19-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Մինչ օրենսդրական աշխատանքի մեկնարկը ԱԺ «Օրինաց երկիր» խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանը տեղեկացրել է, որ խմբակցութ...
Փետրվարի 19-ին Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ գումարվել է ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:Նիստի օրակարգում ներառված երեք հարցերից առաջինը ներկայացրել է ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը: Նա հիմնավորել է «ՀՀ քրեակատարողական օրենսգրքում փոփոխություն...
Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) ձմեռային նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2016 թ. փետրվարի 24-27-ը Վիեննա (Ավստրիայի Հանրապետություն) կգործուղվեն ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արտաշես Գեղամյանը, պատվիրակության անդամ...
Փետրվարի 19-ը հայ մեծանուն բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրն է, եւ այդ օրը 2008 թվականից ի վեր Հայաստանում նշվում է որպես Գիրք նվիրելու օր: Այդ օրն անցկացվում են տարբեր գրական միջոցառումներ: Օրվա տոնական ավանդույթներից մեկը միմյանց հետաքրքիր գիրք նվիրելն է: Գեղեցիկ այս օրը հիշարժան դարձնելո...

On February 19, the RA NA working consultation presided over by the Deputy Speaker of the National Assembly Eduard Sharmazanov was held. The draft decisions on the agenda of the ninth session of the fifth convocation of the National Assembly and on the agenda of February 22-25 four-day sittings of t...
RA NA Extraordinary Sitting is Convened
By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, under Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government on February 19, an extraordinary sitting of the RA National Assembly was convened. Before starting the legislative work, the Secretary of the NA Rule of Law Faction M...
On February 19, the next sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan was convened.The RA Minister of Justice Arpine Hovhannisyan presented the first item out of the three ones included in the agenda of the sitting. She substantiated the amendmen...
Schoolchildren Visit the Parliament on Book Presenting Day
February 19 is the birthday of the distinguished Armenian poet Hovhannes Tumanyan, and since 2008 that day in Armenia has marked Book Presenting Day. That day different literary events are held. One of the festive traditions of the day is to present interesting books to each other.To make this ...