Աժ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 17-ին կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ` քննարկելու ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Հասարակական կազմակերպությունների մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի եւ կից օրենսդրական փոփոխությունների փաթեթի վերաբերյալ հարցը: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 17-ին հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիի հետ, ով ավարտում է Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունը: ՀՀ ԱԺ նախագահը արդյունավետ է գնահատել դեսպանի աշխատանքը մեր երկրում եւ նշել, որ բազմաթիվ հան...
Գալուստ Սահակյանը ցավակցել է Արման Մանարյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի ցավակցական ուղերձում ասվում է. «Խորապես վշտացած եմ ռեժիսոր, սցենարիստ, արվեստի վաստակավոր գործիչ Արման Մանարյանի մահվան կապակցությամբ: Արման Մանարյանը մեր կինոարվեստի այն տաղանդավոր դեմքերից էր, ում անվան հետ է կապվում հայ կինոյի մի հարուստ ժամանակահատված: Նրա գործունեությ...

On February 17, the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs organized parliamentary hearings to debate the issue on the package of the RA draft law “On the NGOs” and the Enclosed Legislative Amendments submitted by the RA Government. The deputies, the members of the RA...
On February 17, the RA NA Speaker Galust Sahakyan had a farewell meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia Tengiz Sharmanashvili, who completes his diplomatic mission in Armenia.The RA NA Speaker effectively assessed the Ambassador’s work in our country and ...
Galust Sahakyan Expresses His Condolences on Arman Manaryan's Death
The RA National Assembly President's condolence message reads:“I am deeply saddened by the death of the filmmaker, scriptwriter, merited Figure of Art Arman Manaryan.Arman Manaryan is one of the talented artists of our film art, and the rich period of Armenian cinema is connected with him. His activ...