Գալուստ Սահակյանն այցելել է ԼՂՀ պաշտպանական բանակի տանկային զորամաս
ՀՀ Աժ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում փետրվարի 12-ին այցելել է ԼՂՀ պաշտպանական բանակի տանկային զորամասերից մեկը: ՀՀ ԱԺ նախագահի այցելության հիմնական նպատակն էր տեղում ծանոթանալ զինված ուժերի մարտական պատրաստվ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Հարգելի պարոն Մանուկյան, շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-ամյակի առթիվ: Ձեր անունն ու գործունեությունն անմիջականորեն կապված են նորօրյա Հայաստանի պատմության հետ: Դուք կանգնած եք դրա ակունքներում` լինելով Ղարաբաղյան շարժման առաջնորդներից եւ Հայաստանի երր...

Г.Саакян посетил танковую воинскую часть Армии обороны НКР
12 февраля делегация, возглавляемая Председателем НС Г.Саакяном,  в рамках рабочего визита в НКР посетила одну из танковых воинских частей Армии обороны НКР. Основная цель посещения спикера НС – на месте ознакомиться в вооруженных силах с боевой подготовкой, организацией дежурства на боевом пос...
13.02.2016
Поздравление Г.Саакяна к 70-летию председателя Общественного совета РА В.Манукяна
“Уважаемый г-н Манукян, поздравляю Вас с 70-летием со дня рождения!Ваше имя и деятельность непосредственно связаны с новой историей Армении. Вы стоите в ее истоках, являясь одним из лидеров Карабахского движения и одним из первых  руководителей Третьей Республики Армения, внеся большой вклад ка...