Փետրվարի 29-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինին` Հայաստանում վերջինիս աշխատանքային գործունեության ավարտի կապակցությամբ: Շնորհակալություն հայտնելով դեսպանին ...
29.02.2016
Մարգարիտ Եսայանը մասնակցել է Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ-ի անդամ երկրների կանանց խորհրդի նիստին
Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Մարգարիտ Եսայանը փետրվարի 24-26-ը Մարոկկոյում մասնակցել է Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի կանանց խորհրդի հերթական նիստին: Կին խորհրդարանականները քննարկել են համաշխաշխարհային նոր զարգացումների եւ մարտահրավերների պայմաններո...

29 февраля председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с руководителем Ереванского офиса ОБСЕ, послом А.Сорокиным – в связи с завершением трудовой деятельности последнего в Армении.   Поблагодарив посла за большой личн...
29.02.2016
М.Есаян приняла участие в заседании Совета женщин стран-членов ПА Франкофонии
24-26 февраля глава делегации НС РА в Парламентской Ассамблее Франкофонии (ПАФ) М.Есаян приняла участие в очередном заседании Совета женщин стран-членов ПАФ в Марокко. Женщины-парламентарии обсудили вопросы участия и роли женщин в условиях новых мировых развитий и вызовов. Докладчики были единодушны...