Փետրվարի 12-ին տեղի են ունեցել Երիտասարդական խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նիստերը, եւ ընտրվել են հանձնաժողովների նախագահներ: Առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Թաթուլ Գեւորգյանը: Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ըն...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 11-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն: ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են պատգամավորներ Արտակ Զաքարյանը, Արտակ Դավթյանը եւ Թեւան Պողոսյանը: Աշխատանքային այցի սկզբում Ազգային ...

12 февраля состоялись заседания постоянных комиссий Молодежного парламента (МП), на которых избраны председатели всех 12 комиссий.Председателями профильных комиссий МП по внешним сношениям, по вопросам здравоохранения, материнства и детства, по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и ...
11 февраля делегация, возглавляемая Председателем НС РА Г.Саакяном, посетила с рабочим визитом НКР.  В составе делегации – депутаты НС А.Закарян, А.Давтян и Т.Погосян.В начале рабочего визита Председатель НС Г.Саакян и члены делегации в сопровождении вице-спикера парламента Арцаха В.Балаяна пос...