ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է ականավոր գիտնական Գրիգոր Գուրզադյանին ծննդյան 90-ամյակի առթիվ
Մեծարգո պարոն Գուրզադյան, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ՝ ծննդյան 90-ամյակի առթիվ:
Դուք համաշխարհային գիտության այն մեծություններից եք, ով ոչ միայն ծանրակշիռ ավանդ եւ հսկայական վաստակ ունի տիեզերական հետազոտությունների եւ աստղաֆիզիկայի բնագավառում, այլեւ միջազգային ճանաչման նոր մակարդակի է հասցրել հայ գիտական միտքը:
Համաշխարհային գիտությունը Ձեզ պարտական է այն բեկումնային ու հիմնարար մտահղացումների եւ հայտնագործությունների համար, որոնք համարձակ քայլ ու նոր խոսք էին գիտական մտքի ասպարեզում եւ այսօր էլ շարունակում են տեղեկատվական հարուստ աղբյուր ու կիրառական ամուր հիմք մնալ տարբեր երկրների մասնագետների համար:
Դուք գիտությանն անմնացորդ ու ազնվորեն նվիրվելու լավագույն օրինակ եք՝ գիտնականի, փիլիսոփայի, գրողի ու գեղանկարչի բազմաշերտ մտածողությամբ: Սերունդները սովորելու եւ ընդօրինակելու անվերջանալի նյութ կարող են գտնել եւ Ձեր կյանքում, եւ Ձեր գիտական բեղմնավոր գործունեության մեջ, եւ Ձեր էսսեներում ու գեղանկարչական աշխատանքներում:
Սիրելի պարոն Գուրզադյան, եւս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան հոբելյանի առթիվ եւ համոզված եմ, որ այսուհետ եւս շարունակելու եք ապրել, աշխատել ու ստեղծագործել երիտասարդական ավյունով: Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, շարունակական եռանդ եւ երկար տարիների կյանք՝ ի շահ մեր ժողովրդի եւ ի փառս հայրենի գիտության:
15.10.2012
Հանդիպում ԵԱՀԿ պատվիրակության հետ՝ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում հոկտեմբերի 15-ին տեղի ունեցավ հանդիպում ԵԱՀԿ պատվիրակության հետ, որի կազմում էին նաեւ Մահմեդականների դեմ անհանդուրժողականության եւ խտրականության դեմ պայքարի հարցերով ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Սենատոր Ադ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ռիգայի դումայի նախագահին
Հոկտեմբերի 15-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ռիգայի դումայի նախագահ Նիլ Ուշակովին: Անդրադառնալով հայ-լատվիական հարաբերություններին` ԱԺ նախագահը գոհունակությամբ փաստեց Հայաստանի եւ Լատվիայի միջեւ վերջին շրջանում հարաբերությունների դինամիկ զարգացումը, ինչը վկայում է երկկողմ հարաբերություն...
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը հանդիպեց ՀՀ-ում Իրանի դեսպանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար, Հայաստան-Իրան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 15-ին հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մոհամմադ Ռեիսիի հետ: Ողջունելով դեսպանին՝ Գալուստ Սահակյանը հավաստիացրեց...

Dear Mr Gurzadyan I congratulate you on behalf of the RA National Assembly and personally me on the occasion of your 90th birthday anniversary.
You are one of the greatest persons of the world science, who has not only weighty and huge contribution to the sphere of universal researches and astrophysics, but also has directed the Armenian scientific thought to a new level of international recognition.
The world science is obliged to you for the crucial and fundamental intentions and discoveries, which were a brave step and new word in the sphere of scientific thought, and today continue to remain an information rich source and applied firm basis for the specialists of different countries.
You are the best example of selfless and kind devotion of a scientist, philosopher, writer and painter with multi-layer way of thinking. The generations will find everlasting material of learning and copying in your life, in your scientific fruitful activity, in your essays and paintings.
Dear Mr Gurzadyan, I once again congratulate you on the occasion of your birthday jubilee and I am sure that from now on you will continue living, working and creating with the energy of youth. I wish you health, continuous fervor and long years for the benefit of our people and for the glory of our science.
15.10.2012
Meeting with the OSCE Delegation in the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs
On October 15 in the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs a meeting was held with the OSCE Delegation, which included Senator Adil Akhmetov, Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office on Combating Intolerance and Discrimination against Muslims and R...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Chairman of the Riga Duma
On October 15 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the Chairman of the Riga Duma Neil Ushakov.Touching upon the Armenian-Latvian relations the NA President documented with satisfaction the dynamic development of the relationship during the recent period between Armenia and Latvia, which wit...
Head of the NA RPA Faction Meets the Ambassador of Iran to the RA
On October 15 Galust Sahakyan, Head of the RPA faction of the RA National Assembly, Head of the Armenia-Iran Parliamentary Friendship Group, met with the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia Mohammad Reisi.Welcoming the Amb...