ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հանդիպել է Կարեն Անդրեասյանի հետ
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը փետրվարի 23-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Կարեն Անդրեասյանի հետ:   Քննարկվել է դատական համակարգում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը:   Մտքեր են փոխանակվել դատական համակարգում առկա խնդի...
Արման Եղոյանը հանդիպել է ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ
Խորհրդարանում մասնագիտական փորձաշրջան անցնող ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանողների հետ փետրվարի 23-ին հանդիպել է ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը: Հանդիպման մասնակիցները պատգամավորի հետ քննարկել են ներկայիս աշխարհաքաղաքական զարգ...
Սարգիս Խանդանյանն ընդգծել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման սկզբունքների կարեւորությունը
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը մասնակցում է Վիեննայում ընթացող Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի ձմեռային նստաշրջանի աշխատանքներին: Վեհաժողովում ելույթ է ունեցել ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգի...
Ֆրանսիայի Հանրապետության խորհրդարանական պատվիրակությունն Ազգային ժողովում է
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 23-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Հանրապետության խորհրդարանական պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը, Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամները` ղեկավար Վլադ...
Թանգարանների գործունեությունը կկարգավորվի օրենքով
Նախագծով կարգավորվում են թանգարանների գործունեության հետ կապված հարաբերությունները, ինչպես նաեւ սահմանվում են թանգարանների տեսակները, գործառույթները, օգտագործման նպատակները, թանգարանների ֆոնդերը համալրելու, հաշվառելու եւ հանրայնացնելու սկզբունքները, թանգարանների եւ հավաքածուների աջակցության ձեւերը, ...

Фракция НС “Гражданский договор” встретилась с К.Андреасяном 23 февраля в НС фракция "Гражданский договор" встретилась с председателем Высшего судебного совета (ВСС) К.Андреасяном.Обсужден ход реализуемых в судебной системе реформ.Состоялся обмен мнениями по существующим в судебной системе проблемам и необходимым законодательным изменениям для их решения....
23.02.2024
Встреча А.Егояна со студентами факультета международных отношений ЕГУ 23 февраля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян встретился со студентами 4-го курса факультета международных отношений ЕГУ, проходящими профессиональную практику в парламенте.Участники встречи обсудили с депутатом текущие геополитические развития, последстви...
С.Ханданян подчеркнул важность принципов урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном Делегация НС РА участвует в Вене в работе зимней сессии Парламентской Ассамблеи Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ПА ОБСЕ).На Ассамблее выступил руководитель делегации НС РА, председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданян:"Г-н Председатель,Вы представили Ваше в...
В НС – парламентская делегация Французской Республики 23 февраля вице-спикер НС Р.Рубинян принял парламентскую делегацию Французской Республики. На встрече присутствовали председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности А.Кочарян, члены группы дружбы Армения-Франция во главе с ее руководителем В.Варданяном.“Годами армяно-фра...
Деятельность музеев будет регулироваться законом Проектом регулируются отношения, связанные с деятельностью музеев, а также определяются виды музеев, функции, цели использования, принципы пополнения, учета и обнародования музейных фондов, формы поддержки музеев и коллекций, профессиональные квалификационные стандарты сотрудники музеев, механизмы с... |